Celestia
Pudełko wymiary
20 x 20 x 6 cm
20 x 20 x 6 cm
Waga około
0.7 kg
Ocena
6.94
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Hobbity
Kategorie
przygodowa (Adventure)
lotnictwo (Aviation / Flight)
gra karciana (Card Game)
fantasy (Fantasy)
Pozycja na BGG
893
Ocena na BGG
6.94/10 na 11533 głosy
Nazwa oryginalna
Celestia
Mechaniki
zakładanie się (Betting and Bluffing)
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
--------- (Hidden Victory Points)
igranie z losem (Push Your Luck)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 6 osób
Czas gry
od 20 do 40 min.
Rok premiery
2015
Rok wydania
2015
Autor
Aaron Weissblum
Nazwa oryginalna
Celestia
Ocena na BGG
6.97
Pozycja na BGG
726
Poziom trudności
1.33 na 5
Pudełko zawiera
* 1 statek powietrzny
* 6 pionków “Awanturników”
* 6 żetonów “Awanturników”
* 9 żetonów “Miasta”
* 4 kości “Wydarzeń”
* 6 kart “Pomoc gracza”
* 78 kart “Skarbów”
* 68 kart “Ekwipunku”
* 1 instrukcja
Jest to samodzielna gra do serii Celestia

Opis

Magiczna podróż sterowcem!

Marzysz o niebieskich migdałach? Chodzisz z głową w chmurach? Oto tytuł dla Ciebie! „Celestia” to reedycja popularnej gry familijno- imprezowej „Cloud 9” z 1999 roku. Odważni gracze, zabierają się na pokładzie sterowca (model 3D!!!) i wyruszają w niebezpieczną podróż by zwiedzić miasta na odległych… chmurach. Tak, właśnie! „Celestia” zabierze nas wysoko i pokaże co kryje się wśród białych kłębów na niebie!

Przygotowanie gry jest proste- płytki Miast w Chmurach układamy według instrukcji, sterowiec umieszczamy na pierwszej stacji,  a do środka wkładamy pionki uczestników i każdy pobiera po 5 kart. Celem gry jest zdobycie jak największej ilości punktów- jak to zrobić? Przy każdej Nachmurnej Metropolii znajduje się talia skarbów, im dalej odważymy się polecieć, tym drogocenniejsze znaleziska przywieziemy z wyprawy! Ale droga jest niebezpieczna- warto zaryzykować i stracić szansę na zobaczenie chmur? „Celestia” przebiega w turach, w której każdy na zmianę zostaje mianowany kapitanem. By przelecieć sterowcem na następny kafelek rzuca gracz kostkami (ilość kostek określa miasto do którego lecimy- im odleglejsze, tym większa pula!). Odzwierciedlają one niebezpieczeństwa czające się w chmurach. By im zapobiec kapitan zagrywa karty z ręki. Oczywiście, gdy mu się uda, lecimy dalej- jeśli nie, tura się kończy i nikt nie zdobywa punktów. Każdy z pasażerów może zadecydować, że dalej z kapitanem nie ryzykuje i wysiada (zbierając kartę z talii danego miasta). Sam kapitan, podejmując ryzyko dalszych wypraw, może zalecieć daleko, ale czy warto? On również może opuścić okręt, ale jako ostatni! Gdy wszyscy zadeklarowali, gdzie „lądują”, lub okręt nie przezwycięży niebezpieczeństw przestworzy kończy się tura gracza. Każdy dobiera po jednej karcie (ze stosu dobierania!) i nowy kapitan dowodzi Sterowcem. Proste? Gra kończy się momencie wyczerpania talii, zwycięstwem osoby, która zyskała najwartościowsze pamiątki z chmur.

Gotowi na wyprawę jakiej jeszcze nie było? Proste zasady, piękne wydanie, emocje i ryzyko podniebnych lotów… czego chcieć więcej? Wystarczy rozłożyć Miasta w Chmurach, zebrać przyjaciół lub rodzinę (od 2 do 6 osób), w wieku co najmniej 8 lat i załadować się na sterowiec! „Celestia” czeka na Ciebie!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

  • Koszulki Rebel (44x68 mm) Premium Mini European 100 sztuk
    Koszulki Rebel (44x68 mm) Premium Mini European 100 sztuk
    liczba sztuk: 1
  • Koszulki Rebel (57,5x89 mm) Standard American 100 sztuk
    Koszulki Rebel (57,5x89 mm) Standard American 100 sztuk
    liczba sztuk: 1

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2015-10-07 17:40:03