Mr. Jack Pocket
Pudełko wymiary
11 x 11 x 3.5 cm
11 x 11 x 3.5 cm
Waga około
0.2 kg
Ocena
6.84
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Hobbity
Kategorie
blef (Bluffing)
dedukcja (Deduction)
morderstwo (Murder/Mystery)
czasy ponapoleońskie (Post-Napoleonic)
Pozycja na BGG
1075
Ocena na BGG
6.84/10 na 8726 głosy
Nazwa oryginalna
Mr. Jack Pocket
Mechaniki
--------- (Hidden Movement)
--------- (Map Deformation)
plansza modułowa (Modular Board)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 14 lat
Liczba graczy
od 2 osób
Czas gry
od 10 do 15 min.
Rok premiery
2010
Rok wydania
2015
Autor
Bruno Cathala Ludovic Maublanc
Nazwa oryginalna
Mr. Jack Pocket
Ocena na BGG
6.86
Pozycja na BGG
968
Poziom trudności
1.82 na 5

Opis

Kuba Rozpruwacz skrył się w kieszeni!

Tak, jest to możliwe z „Mr. Jack Pocket”! ☺ Mała, kompaktowa, wydana na grubej tekturze mikro gra, która podejmuje się tematu niewyjaśnionego śledztwa. Przeznaczona jest dla dwóch osób- jedna wciela się w detektywa, druga w tytułowego Mr. Jacka. Czy uda się złapać przestępcę? Czy umknie w ciemnym zaułku… znowu?

„Mr. Jack Pocket” to krótka rozgrywka, z szybkim rozłożeniem. Zawarte w pudełeczku płytki uliczek- rozkładamy tak by stworzyły kwadrat (stroną mieszkańców ku górze). Detektywa, pomocnika i psa ustawiamy w narożnikach. Natomiast gracz reprezentujący Mr. Jack’a z przetasowanej talii mieszkańców odkrywa wierzchnią kartę. Określa ona tożsamość złoczyńcy (za postać z karty się przebrał). Celem gry dla detektywa jest zidentyfikowanie Kuby poprzez rozpoznanie właśnie tej postaci z karty. Natomiast przestępca musi pozostać niezauważony nim upłynie określona liczba tur. Jak wygląda tura w grze „Mr. Jack Pocket”? Gracz rozpoczynający (zmienia się co rundę) rzuca czterema dwustronnymi żetonami akcji. Następnie wybiera z nich jeden. Przeciwnik dobiera dwa żetony. Ostatni zostaje również dla gracza rozpoczynającego. Akcje wykonujemy naprzemiennie. Możemy poruszyć detektywa, możemy zmienić układ kafelków- obracając korytarze o 90, lub 180 stopni, mamy prawo dobrać i podejrzeć wierzchnią kartę z talii mieszkańców itp. Na koniec każdej tury detektyw zadaje pytanie „Czy Cię widzę?”, natomiast Kuba Rozpruwacz musi odpowiedzieć zgodnie z prawdą, jeśli którakolwiek z postaci krążących wokół labiryntu korytarzy ma w zasięgu wzroku postać, w którą się wcielił pada „TAK”, w przeciwnym wypadku „NIE”.

Proste? Proste i bardzo mobilne! „Mr. Jack Pocket” jest doskonale przystosowana do gry w plenerze, na wycieczce, pod namiotem, czy nawet w przerwie między lekcjami! Niewielkie pudełeczko zabrać możemy ze sobą dosłownie wszędzie. Banalne zasady pozwalają szybko wprowadzić do zabawy nowych przeciwników! Dodatkowym plusem jest asymetria stron- każda postać i Kuba i Detektyw wymagają zupełnie innego podejścia do zwycięstwa, przez co gra szybko się nie znudzi nawet wytrawnym strategom!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2015-10-07 17:47:08