Zaginione Dziedzictwo 1: Kronika I - Przybysz
Pudełko wymiary
6.5 x 9 x 2 cm
6.5 x 9 x 2 cm
Waga około
0.1 kg
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Bard Centrum Gier
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 10 do 15 min.
Rok premiery
2014
Rok wydania
2015
Autor
Seiji Kanai Hayato Kisaragi
Pudełko zawiera
* 16 kart
* 4 karty pomocy
* instrukcja
Jest to samodzielna gra do serii Zaginione Dziedzictwo

Opis

Dotrzyj do legendy, odnajdź "Przybysza"!

W dawnych czasach niebo przecięła niewyobrażalnie jasna smuga światła. Okazało się, że jest to „Przybysz” z innego świata. Obcy. Po bitwie z nieznanym wrogiem, uszkodzony okręt rozpadł się na kawałki, a szczątki spadając rozniosły się po całym globie. Było to jednorazowe wydarzenie, a szczątki okrętu przeszły do legendy jako "Zaginione Dziedzictwo"!


Po wielu latach od katastrofy po miastach zaczęła krążyć Wieszczka, opowiadając wszystkim o Mapie. Podobno zna ona położenie "Zaginionego Dziedzictwa"! Wszyscy, bohaterowie, generałowie, zabójcy, jak jeden mąż wyruszyli na poszukiwanie Legendy. Zdobędzie je tylko jeden. A jeśli nikomu się nie uda, wszystkich nas czeka niewiadoma zguba! Oto "Zaginione Dziedzictwo: Przybysz" - pierwsza z serii mini gier, dedukcji, ryzyka i szczęścia. Na początku gry, każdy dobiera jedną kartę z talii. Jedną zasłoniętą układamy na środku (w ten sposób stworzyliśmy "Ruiny") i możemy zaczynać! W swojej turze, gracz dobiera jedną kartę. Decyduje się, którą z dwóch zagra i wykonuje polecenie z wybranej karty. Następnie tura przechodzi na kolejne osoby. "Zaginione Dziedzictwo: Przybysz" trwa do momentu wyczerpania się talii dobierania lub wyeliminowania wszystkich (poza jednym) graczy. Wtedy następuje Faza Poszukiwań. W kolejności wynikającej z wartości karty na ręku, gracze mogą przeszukać jedną z kart Ruin, lub „z ręki” przeciwnika. Jeśli wskazana karta to "Zaginione Dziedzictwo" osoba wygrywa grę!

Uważnie obserwuj graczy! Może się okazać, że komuś przypadło "Zaginione Dziedzictwo" już na początku gry i skrzętnie je ukrywa! "Przybysz" to tylko pierwsza z serii kronik "Zaginionego Dziedzictwa". Stwórz swoją unikatową talię, lub zagraj w MEGAMIX dwóch (lub więcej) talii "Zaginionego Dziedzictwa"! Lubisz popularny "List Miłosny"? Ta mini gierka, na pewno przypadnie Ci do gustu!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

  • Koszulki Rebel (63,5x88 mm) CCG
    Koszulki Rebel (63,5x88 mm) CCG
    liczba sztuk: 1
  • Koszulki Rebel (63,5x88 mm) CCG Premium
    Koszulki Rebel (63,5x88 mm) CCG Premium
    liczba sztuk: 1

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2015-10-16 16:50:47