Empatio
Pudełko wymiary
26 x 26 x 8 cm
26 x 26 x 8 cm
Waga około
0.8 kg
Ocena
5.69
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Granna
Kategorie
humorystyczna (Humor)
imprezowa (Party Game)
Pozycja na BGG
20937
Ocena na BGG
5.69/10 na 84 głosy
Nazwa oryginalna
Mood X
Mechaniki
opowiadanie (Storytelling)
głosowanie (Voting)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 4 do 8 osób
Czas gry
od 20 do 30 min.
Rok premiery
2014
Rok wydania
2015
Autor
Martino Chiacchiera Benedetto Degli Innocenti
Pudełko zawiera
* 64 karty
* 7 tarcz emocji
* 1 tarcza punktacji
* plansza
* 16 pionków
* instrukcja

Opis

Oto kraina "Empatio" pełna legend i mitów!

To prawda, w krainie pełnej snów występuje wiele opowiadań, oraz podań w których... to właśnie Ty jesteś bohaterem! Nie prawda? No może trochę naciągane- ale jakbyś się czuł/a, gdyby...? No właśnie! I o to chodzi! "Empatio" to gra karciana dla całej rodziny o opowiadaniu historii. Proste zasady prowadzące nas przez Talię Opowieści rzucają nas w samo serce wydarzeń- możemy być księżniczką, smokiem, wilkołakiem, dzielnym rycerzem, bądź bogatym księciem... Tylko- jakbyście się w tej roli czuli?

Do gry "Empatio" może zasiąść od 4 do 8 osób, w wieku co najmniej 8 lat. Celem zabawy jest zebranie jak największej ilości punktów. Jak to zrobić? Przygotowując grę, należy rozdać każdemu z uczestników Koła Emocji, następnie przetasowujemy talię opowieści i możemy zaczynać. Wyznaczamy aktywnego gracza, który jako pierwszy dociąga kartę. Będzie to jego przygoda. Gracz po lewej od rozpoczynającego ma za zadanie stworzyć historię inspirując się obrazkiem z karty i Aktywnym graczem. Swój wywód kończy pytaniem "jakbyś się czuł/a, gdyby...?". Uczestnicy zabawy na swoich kołach Emocji zaznaczają PRAWDOPODOBNĄ emocję towarzyszącą bohaterowi. Gracz aktywny odpowiada na pytanie- również używając do tego Koła. Osoby które najtrafniej wczuły się w bohatera otrzymują punkty.

Gotowi na przygodę ze świata fantazji? "Empatio" nie tyle, Was tam zabierze, co umieści w samym środku historii! Wyobraźnia doda nam skrzydeł, dzielnego rumaka, lub pozwoli zawalczyć o serce pięknej damy... Tylko jakbyś się z tym czuł/a? Gra prosta i przyjemna- doskonale spełnia się w celach integracyjnych, zapewniając dużo śmiechu! Bądź bohaterem swojej gry "Empatio"!

Nagrody i wyróżnienia

  • Świat przyjazny dziecku
    Świat przyjazny dziecku ()
    2016 (miejsce 1)

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2015-10-27 15:04:26