Letters from Whitechapel
Ocena
7.43
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Heidelberger Spieleverlag
Kategorie
Blef (Bluffing)
Dedukcja (Deduction)
Morderstwo (Murder/Mystery)
Czasy ponapoleońskie (Post-Napoleonic)
Pozycja na BGG
221
Ocena na BGG
7.43/10 na 12224 głosy
Nazwa oryginalna
Letters from Whitechapel
Mechaniki
Notice: Undefined offset: 2967 in /home/sklep/public_html/am76/encyklopedia/gra_planszowa.php on line 140 Notice: Undefined offset: 2967 in /home/sklep/public_html/am76/encyklopedia/gra_planszowa.php on line 140 ()
pamięć (Memory)
ruch po punktach (Point to Point Movement)
ukryte informacje (Secret Unit Deployment)
partnerstwo (Partnerships)

Opis

Letters from Whitechapel to kryminalna gra dla dwóch do sześciu osób, której tematyka nawiązuje do postaci Kuby Rozpruwacza, seryjnego mordercy działającego w okolicach Whitechapel w Londynie pod koniec XIX wieku.

Plansza do gry prezentuje obszar Whitechapel w 1888 roku, na której oznaczono 199 numerowanych pól połączonych przerywanymi liniami. Jeden z graczy wciela się w postać Kuby Rozpruwacza, pozostali zaś kontrolują pięciu współpracujących ze sobą detektywów policyjnych.

Podczas kolejnych nocy Kuba Rozpruwacz przemierza ulice ubogiej dzielnicy Whitechapel, starając się pozostać w ukryciu. Dokonuje kolejnych morderstw, podczas gdy grupa brytyjskich detektywów robi co w ich mocy, by złapać zabójcę. Policjanci analizują ślady i zbierają poszlaki by jak najszybciej aresztować zbrodniarza.

Celem Kuby Rozpruwacza jest dokonanie pięciu zbrodni przed ujęciem, detektywi zaś starają się jak najefektywniej współpracować, by jak najszybciej ująć przestępcę.

 


Podstawowe informacje:

Wydawnictwo: 
Liczba graczy: 2-6 osób
Czas gry: 150 min
Wiek: od 13 lat
Wydanie: niemieckie
Instrukcja: polskaNagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2011-05-09 11:45:33