Vudu (edycja polska)
Pudełko wymiary
20.5 x 20.5 x 6 cm
20.5 x 20.5 x 6 cm
Waga około
0.4 kg
Ocena
6.29
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Black Monk Games
Kategorie
zręcznościowa (Action / Dexterity)
humorystyczna (Humor)
imprezowa (Party Game)
Pozycja na BGG
4618
Ocena na BGG
6.29/10 na 1560 głosy
Nazwa oryginalna
Voodoo
Mechaniki
ograniczona komunikacja (Acting)
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
zarządzanie ręką (Hand Management)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 3 do 6 osób
Czas gry
od 20 do 30 min.
Rok premiery
2014
Rok wydania
2015
Autor
Francesco Giovo Marco Valtriani
Pudełko zawiera
* 36 Kart Klątw
* 10 Kart Wiecznych Klątw
* 13 Kart Artefaktów
* 5 Kości Składników
* 6 Pionków Punktacji
* Laleczka Vudu
* Instrukcja

Opis

Czary, mary, wszystkim kary!

Mroczne omeny, starożytna wiedza i nieprzeniknione odmęty czarnej jak smoła magii- oto klimat serwowany przez "Vudu". Nikczemny tytuł przy którym stracicie zmysły idealnie nadaje się na .... imprezę! Tak to świetna odmiana od typowych gier planszowych i karcianych. Mroczny świat "Vudu" załatwi Was klątwami typu "Po dobraniu karty musisz zaśpiewać refren piosenki (za każdym razem innej!!!). Cóż za mrożąca krew w żyłach magia! Zakazana nawet dla starożytnych alchemików- ale dla Was dostępna na wyciągnięcie ręki!

Do zabawy przystępuje od 3 do 6 osób, w wieku co najmniej 8 lat. Każdy wciela sie w rolę czarnoksiężnika, próbującego zdobyć tytuł Mistrza! By to zrobić musi rzucać klątwy gdzie popadnie i dopilnować ich przestrzegania- komu sie uda wygrywa. "Vudu" przebiega w turach. Osoba mająca w życiu największego pecha otrzymuje Laleczkę (symbol pierwszego gracza) i jako rozpoczyna. Rzuca 5-cioma specjalnie wykonanymi kostkami. Wyniki określają akcję- możemy przeznaczyć kostki by zakupić nowy czar, lub rzucić klątwę na przeciwnika. Możemy też zdecydować się na przerzut- płacąc jedną kostką. Gdy zaklęcie dojdzie do skutku- otrzymujemy jeden punkt. Osoba porażona czarem otrzymuje karę np. "musi klasnąć w dłonie przed przekazaniem laleczki pierwszeństwa". Gdy właściciel klątwy przyłapie "oczarowanego" na nie wykonywaniu karnych czynności- otrzymuje kolejne punkty!

Wredność i nikczemność to cechy z których czarownicy są najbardziej dumni! Gra "Vudu" zapewnia sporo zabawy- jest głośna, wesoła, a przede wszystkim do granic możliwości szalona! Przeciwnicy będą okładać się klątwami, w skupieniu wykonywać swoje czary i dokładać konkurentom kolejnych "utrudnień". No cóż droga do Mistrzostwa usłana jest Laleczkami "Vudu"! Tym bardziej, jeśli magowie mają dostęp do potężnych artefaktów (a w tej grze mają!). Dzięki nim możemy pomieszać szyki (i rozśmieszyć) nawet najbardziej posępnego Czarnoksiężnika!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2015-11-04 17:01:04
voodu,wudu,woodu, voodoo