Dixit Odyssey
Pudełko wymiary
28 x 28 x 6 cm
28 x 28 x 6 cm
Waga około
1 kg
Ocena
7.42
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Kategorie
gra karciana (Card Game)
humorystyczna (Humor)
imprezowa (Party Game)
Pozycja na BGG
260
Ocena na BGG
7.42/10 na 19541 głosy
Nazwa oryginalna
Dixit: Odyssey
Mechaniki
opowiadanie (Storytelling)
--------- (Targeted Clues)
głosowanie (Voting)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 3 do 12 osób
Czas gry
od 30 do 30 min.
Rok premiery
2011
Rok wydania
2021
Autor
Jean-Louis Roubira
Nazwa oryginalna
Dixit: Odyssey
Ocena na BGG
7.44
Pozycja na BGG
245
Poziom trudności
1.18 na 5
Pudełko zawiera
*plansza
*84 karty
*12 tabliczek głosowania
*24 znaczniki głosowania
*12 drewnianych pionków królików
*instrukcja
Plusy
+ bardzo dobra gra imprezowa
+ czytelna instrukcja, proste zasady
+ idealna dla osób nieznających gier planszowych
Minusy
- sensowna rozgrywka dopiero od 4 graczy
- konieczne koszulki do kart
- mało ma wspólnego z mechanizmami klasyccznych gier planszowych
Jest to samodzielna gra do serii Dixit

Opis

Przyjmij wyzwanie innych królików i stań do wyścigu wyobraźni!

Dixit Odyssey jest to gra rodzinna pełna śmiechu, głębokich przemyśleń i emocji związanych z rywalizacją, w której odnajdzie się każdy.

Oto kolejna odsłona gry „Dixit” z tymi samymi prostymi zasadami i ścigającymi się króliko-pionkami! Zmienia się plansza i talia: każda z fantazyjnych kart jest unikatowa i nie powtarza się w „zwykłym” „Dixicie”, ani w żadnym dodatku. Uwaga! W „Dixit: Odyssey” zwiększa się liczba graczy- teraz zamiast sześciu do wyścigu może stanąć aż dwunastu graczy!

Zamiast żetonów do obstawiania do gry dołączono karty głosowania i 24 grzybki dzięki którym szybko i wygodnie będziesz mógł wytypować kartę Narratora. Ponadto przy takiej liczbie graczy w „Dixit: Odyssey” pojawia się możliwość obstawienia dwóch typów w jednej kolejce- z pomocą dwukolorowych znaczników-grzybków! Zdobądź więcej punktów wybierając z dwunastu kart jedną, lub zagraj ostrożnie i wybierz dwie, które mogą według Ciebie należeć do Narratora.

Grę rozpoczynamy od ustawienia naszych zajęcy na starcie oraz przetasowaniu talii. Po dobraniu przez każdego uczestnika pięciu kart, wybierany jest gracz prowadzący turę, czyli Narrator. Jego zadaniem jest wybranie dowolnego ze swoich obrazków i znalezienie skojarzenia, które najlepiej opisuje rysunek (skojarzenie jest dowolne, może to być tytuł książki/filmu, tekst piosenki, powiedzenie, jedno słówko, bądź cała fraza) i położeniu tej karty (zakrytej) na środku. Następnie każdy gracz przegląda swoje obrazki na ręku i wybiera jedną, najbardziej pasującą do skojarzenie, które wybrał Narrator. Jeśli wszyscy mają już taką grafikę i położą ją na skojarzeniu Narratora, ten zbiera stosik, przetasowuje i wykłada rysunkami do góry. Teraz gracze muszą zdecydować która z kart należy do prowadzącego rozgrywkę . Po obstawieniu swoich typów, Narrator wskazuje swoją kartę i przyznaje punkty. Każdy kto rozpoznał skojarzenie prowadzącego, jak i sam prowadzący, nagradzany jest trzema punktami. Jeśli ktoś dał lepszą kartę do tego skojarzenia otrzymuje jeden punkt za każde obstawienie- uwaga! Maksymalnie do trzech punktów. Ważne jest by skojarzenie nie było za proste, bo jeśli wszyscy dobrze wybiorą nikt nie dostanie punktów! Króliczki przesuwają się po planszy o tyle pól ile właściciel danego pionka zdobył punktów. Jeśli runda jest już rozliczona, dobieramy po jednej karcie i Narratorem staje się kolejny gracz. Gra toczy się do momentu, aż któryś z zajączków dobiegnie do mety.

Wygodna wypraska sprawia, że wszystko w pudełku ma swoje miejsce- przygotowane są nawet komory na karty z rozszerzeń! Więcej kart, więcej osób, więcej zabawy- to „Dixit: Odyssey”


To jest samodzielna gra. Do rozgrywki nie są wymagane pozostałe gry z serii Dixit.

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

  • Koszulki Rebel (80x120 mm) Medusa 100 sztuk
    Koszulki Rebel (80x120 mm) Medusa 100 sztuk
    liczba sztuk: 1
  • Koszulki Rebel (80x120 mm) Medusa Premium 100 sztuk
    Koszulki Rebel (80x120 mm) Medusa Premium 100 sztuk
    liczba sztuk: 1

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2011-05-23 14:24:10