Termity
Pudełko wymiary
27.5 x 27.5 x 5.5 cm
27.5 x 27.5 x 5.5 cm
Waga około
1.1 kg
Ocena
5.94
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Kategorie
zwierzęta (Animals)
walka (Fighting)
Pozycja na BGG
18415
Ocena na BGG
5.94/10 na 89 głosy
Nazwa oryginalna
Termity
Mechaniki
sieć ruchu (Grid Movement)
zarządzanie ręką (Hand Management)
hexagonalne pola (Hexagon Grid)
rozmieszczanie elementów (Tile Placement)
różne zdolności graczy (Variable Player Powers)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 30 do 45 min.
Rok premiery
2015
Rok wydania
2016
Autor
Fréderic Moyersoen

Opis

Broń kopca!

Oto prawdziwa wojna w miniaturowym świecie- świecie owadów. "Termity" to gra wojenna dla 2 do 4 osób, w wieku co najmniej 10 lat. Chociaż ma ona proste zasady, są one niezwykłą podpuchą! "Termity" to prawdziwie ciężki tytuł strategiczny, pozbawiony losowości. I chociaż wprowadzić nowych graczy można w 2 minuty- długi czas minie zanim będą w stanie sami obronić swoje Królowe.


"Termity" rozpoczynamy od umieszczenia planszy na środku stołu. Gracze wybierają (lub losują) jeden z czterech dostępnych rojów. Wszystkie mają taką samą ilość żetonów, chociaż stosunek poszczególnych owadów na nich się różni (niebiescy posiadają więcej Robotnic, czerwoni Żołnierzy itp.). Następnie umieszczane są na planszy Kopce w określonym kolorze. Gotowi? Każdy bierze swoje zasłonki i ze stosu Roju dobiera 3 Żetony. "Termity" przebiegają w dwóch fazach- pierwszą jest rozmnażanie. Gracz może umieścić na planszy, w dowolnym nie zajętym miejscu jeden z żetonów zza zasłonki. Druga część tury to ruch. Założenie jest takie, że wszyscy ruszają się o jeden, ale! Robotnice przemieszczają się o dwa, natomiast owady latające o trzy pola. Gdy owad skończy ruch na przeciwniku (żetonie cudzego roju) następuje walka. Porównywane są siły owadów walczących, oraz żetonów stykających się z walką- silniejszy wygrywa :) podobnie przebiega atak na Kopiec. Jeśli stykające się z nim owady mają siłę wyższa niż obrona termitiery gracz prowadzący armie atakującą zgarnia kopiec jako swoje punkty. Gra kończy się w momencie gdy na planszy pojawią się wszystkie owady- zwycięstwem osoby z największą wartością na zdobytych kopcach!

Ćwicz by zostać mistrzem strategii! Zasad gry "Termity" nauczymy się w ciągu kilku minut. Do zwycięstwa dojdziemy tylko poprzez doświadczenie! Gotowy jesteś na takie wyzwanie? Autor gry (twórca "Sabotażysty") zadbał o różnorodność rojów, piękne wykonanie, oraz entomologiczne ciekawostki w instrukcji :) "Termity" do boju!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2015-11-24 20:23:33