Kolorowe Biedronki
Pudełko wymiary
25 x 25 x 7 cm
25 x 25 x 7 cm
Waga około
0.7 kg
Ocena
6.5
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Egmont
Kategorie
zwierzęta (Animals)
gra dla dzieci (Children's Game)
puzzle (Puzzle)
Pozycja na BGG
6230
Ocena na BGG
6.5/10 na 460 głosy
Nazwa oryginalna
The Ladybug's Costume Party
Mechaniki
kooperacja (Cooperative Game)
pamięć (Memory)
rozpoznawanie schematów (Pattern Recognition)
losowy ruch (Roll / Spin and Move)
zbiory zasobów (Set Collection)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 4 lat
Liczba graczy
od 2 do 6 osób
Czas gry
od 20 do 30 min.
Rok premiery
2002
Rok wydania
2023
Autor
Peter-Paul Joopen
Ocena na BGG
6.50
Pozycja na BGG
5500
Poziom trudności
1.05 na 5
Pudełko zawiera
* 8 magnetycznych biedronek
* 7 mrówek
* 56 drewnianych kropek w kształcie walców
* plansza z ruchomą strzałką
* żeton pełnego stołu
* instrukcja

Opis

Szykuje się karnawałowe przyjęcie! Szybko biedronki- zostało mało czasu by się przebrać!

Oto "Kolorowe Biedronki"- gra planszowa przygotowana dla osób w wieku nawet 4 lat. Proste zasady i piękne (a przy tym trwałe) wykonanie pozwoli na niezapomniane chwile przy planszy! O co chodzi? W grze "Kolorowe Biedronki" naszym zadaniem jest współpraca przy przystrojeniu Biedronek. Każda z nich chciałaby się pokazać na balu, ale posiadanie kropek w jednym kolorze jest już niemodne! Pomóżmy im wyglądać przepięknie na przyjęciu!

Przygotowując rozgrywkę siadamy do stołu, a na środku umieszczamy planszę. Na każdym płatku rozkładamy jedną biedronkę. Gdzieś pod ręką powinny się znaleźć mrówki- one również wybierają się na bal, ale jak trafią tam przed nami wszystko nam zjedzą! Musimy się spieszyć. Rozpoczynamy "Kolorowe Biedronki"! Gracz w swojej turze kręci strzałką umieszczoną na środku kwiatka. Gdy wskazówka pokaże liść z biedronką, można ją przesunąć na środek i wymienić się jedną kropką z siostrą. Uwaga! Do wymiany dochodzi tylko wtedy, gdy biedronki się do siebie "zbliżą". Jeśli jedna z nich się "odwróci" gracz traci turę, a biedronki zostają ze swoimi kropkami. Gdy strzałka trafi na obszar między płatkami, należy umieścić jedną z mrówek na planszy. Proste? "Kolorowe Biedronki" wygrywamy, gdy każda wybierająca się na bal istotka będzie miała różnokolorowe kropki. Gra kończy się porażką, jeśli na planszy pojawią się wszystkie mrówki!

Gotowi na dreszczyk emocji? Stroiliście się kiedyś na bal przebierańców w ostatniej chwili? "Kolorowe Biedronki" to świetna zabawa, tym bardziej, że rywalizujemy nie ze sobą, a z mrówkami. Sporo frajdy i mnóstwo śmiechu- warto poświęcić dla biedronek chwile, by na balu olśniewały wszystkich! Gra doskonale się sprawdzi w każdym towarzystwie- zarówno cztero-, jak i sześciolatków. Młode pokolenie będzie zafascynowane cudownym mechanizmem magnesów- który jest sekretem "odwracania się od siebie" biedronek. Gotowi? "Kolorowe Biedronki" to nie tylko dobra zabawa- to świetny trening pamięci, logicznego myślenia, oraz nauka współpracy! 

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2015-11-25 14:18:56