Twoja Kolej
Pudełko wymiary
19 x 27.5 x 7 cm
19 x 27.5 x 7 cm
Waga około
1 kg
Ocena
5.95
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
G3
Kategorie
ekonomiczna (Economic)
pociągi (Trains)
Pozycja na BGG
18812
Ocena na BGG
5.95/10 na 100 głosy
Nazwa oryginalna
Take a Train
Mechaniki
licytacja (Auction/Bidding)
dociąganie kart (Open Drafting)
zbiory zasobów (Set Collection)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 6 osób
Czas gry
od 50 do 70 min.
Rok premiery
2015
Rok wydania
2015
Autor
Marcin Ropka i Violetta Kijowska
Pudełko zawiera
* 18 kart lokomotyw
* 87 kart wagonów
* 155 żetonów
* 6 zasłonek gracza
* instrukcja

Opis

„Twoja Kolej” by inwestować w pociągi! Uwaga! Giełda na przetargi gotowa!

Oto nietypowa gra G3 o tematyce kolejowej- tym razem nie budujemy torów, ani nie łączymy punktów na mapie. „Twoja Kolej” stwarza nam możliwość wcielenia się w inwestora poważnej firmy, który swym zmysłem handlowym i wyczuciem chwili ma przynieść korzyści dla przemysłu pociągowego!

„Twoja Kolej” to gra przeznaczona dla grona od 2 do 6 osób, w wieku co najmniej 8 lat. Przez trzy rundy, będziemy próbowali zgromadzić jak największą ilość punktów poprzez sprytne inwestowanie i wprowadzanie do swojej spółki wagoników z najcenniejszym ładunkiem. Jak to zrobić? Rozpoczynając grę „Twoja Kolej” uczestnicy otrzymują kapitał początkowy, oraz zasłonkę, za którą przetrzymywać będą fundusze i tajne cele. Rozpoczynając rundę będziemy dociągać żeton licytacji, determinujący sposób rozgrywki. W grze „Twoja Kolej” występuje, aż 5 rodzajów licytacji (otwarta- z której możemy się wycofać, zamknięta- po spasowaniu nie można wrócić, jak i zwykły draft)! Gdy wiemy jak- możemy rozpocząć zakup lokomotyw!. Odsłaniane są Pociągi i reszta pozostaje w naszych rękach. Pokerowa twarz i wyczucie przeciwników, może zapewnić nam zwycięstwo. Ale nie dajmy się złapać! Gdy zakupimy Lokomotywy, dobieramy do nich wagoniki. Warto zwrócić uwagę, że lokomotywy mogą ciągnąć określony rodzaj wagonów. Sprytne przeprowadzona licytacja w pierwszej fazie może być kluczem do bogactwa. Gdy jeden z graczy dołoży do swojego pociągu piąty wagon następuje koniec rundy i punktowanie. „Twoja Kolej” zwycięzcę gry ogłaszamy po 3 rundach.

Bardzo przemyślana gra rodzinna! „Twoja Kolej” dzięki różnorodnym lokomotywom i mechanizmowi zmiennej licytacji bardzo zwiększa regrywalność tytułu. Praktycznie nie ma szansy by jakaś rozgrywka się powtórzyła. Ale czy Twoje nerwy wytrzymają dreszczyk licytacji? Czy inwestowanie się opłaci?

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2015-11-25 18:52:46