Żółw i Zając
Pudełko wymiary
16.5 x 21 x 5.5 cm
16.5 x 21 x 5.5 cm
Waga około
0.6 kg
Ocena
7.07
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
2 Pionki
Kategorie
zwierzęta (Animals)
gra karciana (Card Game)
gra dla dzieci (Children's Game)
na podstawie powieści (Novel-based)
wyścigi (Racing)
Pozycja na BGG
1155
Ocena na BGG
7.07/10 na 4178 głosy
Nazwa oryginalna
Tales & Games: The Hare & the Tortoise
Mechaniki
zakładanie się (Betting and Bluffing)
zarządzanie ręką (Hand Management)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 7 lat
Liczba graczy
od 2 do 5 osób
Czas gry
od 15 do 20 min.
Rok premiery
2013
Rok wydania
2015
Autor
Gun-Hee Kim
Nazwa oryginalna
Tales & Games: The Hare & the Tortoise
Ocena na BGG
7.09
Pozycja na BGG
895
Poziom trudności
1.38 na 5
Jest to samodzielna gra do serii Bajkogry

Opis

Do biegu... gotowi... Gramy!

"Żółw i Zając" to trzecia Bajkogra od wydawnictwa 2Pionki! Jest to emocjonujący tytuł rodzinny, dla 2 do 5 osób, w wieku co najmniej 7 lat. Zadaniem graczy, będzie obstawić wyścig. Tym razem wygra zając? Czy może żółw okaże się lepszy? Czy na mecie pierwsza pojawi się owca? Sprawdźmy!


Przygotowując grę "Żółw i Zając" składamy z segmentów tor wyścigu. Na starcie umieszczamy zwierzaki, a każdy z graczy otrzymuje jedną kartę "Pierwszego Zakładu". Z talii wyścigu dociągamy po 7 kart i możemy rozpoczynać. W pierwszej kolejności, z kart na ręku, gracze wybierają jedną. Jest to ich "Drugi Zakład". By emocje sięgnęły zenitu, zwierzęta muszą wystartować (wiadomo- start jest najważniejszy!). Stąd wyścig będzie przebiegał w dwóch fazach. Podczas pierwszej gracze tylko wykładają przed siebie odkryte karty (możemy wyłożyć od 1 do 4 kart jednego zwierzęcia!). Każda osoba zagrywa podobnie. By przejść do następnej fazy- wyścigu- musi być spełniony warunek. Na stole musi leżeć 8 różnych kart, lub 4 tego samego zwierzęcia (bez względu, który gracz je zagrał). Gdy zostanie spełniony warunek, wykładanie kart się kończy i przechodzimy do wyścigu. Każde zwierze ma ściśle określony sposób poruszania, zależny od kart zagranych w poprzedniej fazie. Np. Żółw może się ruszyć o jedno pole jeśli na stole leży od 1 do 3 kart z jego wizerunkiem. Gdyby leżały 4 jednakowe karty żółwia, zwierzak przesunął by się o 2 pola do przodu. Lis porusza się dokładnie o tyle pól ile lisich kart zostało zagranych. Owieczka natomiast rusza się o ilość owczych kart plus jeden, ale (Z racji, że boi się wody) gdy trafi na pole z rzeką, automatycznie kończy ruch. Proste?

Niesamowite emocje jakie serwuje "Żółw i Zając" sprawdzą się zarówno w gronie rodziny jak i znajomych. Lekki dreszczyk niepewności przy zagrywaniu kart, różne specjalności zwierząt, oraz podjęte zakłady, zapewniają nam dużą regrywalność tytułu! Wciągnij do gry dzieci i zainteresuj ich klasyczną wersją baśni! "Żółw i Zając" wydany jest w świetnym pudełeczku imitującym książkę, ale co najważniejsze- baśń zawarta jest w środku! Niech emocje wyścigu towarzyszą nam nawet na dobranoc!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2015-12-03 18:19:40