Baba Jaga
Pudełko wymiary
16.5 x 21 x 5.5 cm
16.5 x 21 x 5.5 cm
Waga około
0.6 kg
Ocena
5.42
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
2 Pionki
Kategorie
gra dla dzieci (Children's Game)
pamięciowa (Memory)
na podstawie powieści (Novel-based)
imprezowa (Party Game)
w czasie rzeczywistym (Real-time)
Pozycja na BGG
25148
Ocena na BGG
5.42/10 na 460 głosy
Nazwa oryginalna
Tales & Games: Baba Yaga
Mechaniki
pamięć (Memory)
--------- (Real-Time)
symultaniczny wybór (Simultaneous Action Selection)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 6 lat
Liczba graczy
od 2 do 5 osób
Czas gry
od 15 do 20 min.
Rok premiery
2013
Rok wydania
2015
Autor
Jérémie Caplanne
Jest to samodzielna gra do serii Bajkogry

Opis

Przygodowa Bajkogra!

Oto druga z serii Bajkogier od linii 2Pionki. Tym razem gracze mają za zadanie wydostać się z lasu. Ale nie będzie to takie proste. Nad drzewami krąży "Baba Jaga". Będzie ona utrudniać i przeszkadzać uczestnikom zabawy w opuszczeniu lasu. Gotowi na rodzinną przygodę?


Przygotowanie gry "Baba Jaga" ogranicza się do rozłożenia pól lasu i toru lotu czarownicy w kwadrat 5 na 5 żetonów. Każdy uczestnik dobiera 3 karty zaklęć i możemy rozpoczynać. W swoim ruchu, gracz odsłania wierzchnią kartę zaklęcia. Pokazuje ona 4 składniki, wymagane by czar rzucić. Gracz musi odnaleźć z nich tylko 3 by zaklęcie było "zaliczone". Jak to robić? Jedną ręką odkrywamy żeton lasu i sprawdzamy jaki składnik skrywa. Jeśli jego szukaliśmy zostaje odsłonięty, jeśli nie, zakrywamy go. Musimy się spieszyć! W czasie gdy "aktywny gracz" będzie przeszukiwał puszczę, pozostałe osoby będą przesuwały "Babę Jagę". Jeden gracz, przesuwa ją o jedno pole. Gdy czarownicy uda się pokonać całą długość lotu (w jedną i w drugą stronę) tura gracza dobiega końca. Wygrywa gracz, któremu uda się rzucić wszystkie swoje zaklęcia!

"Baba Jaga" to świetny tytuł rodzinny! Zabawa trwa w czasie rzeczywistym (gra zarówno osoba próbująca rzucić zaklęcie, jak i pozostali uczestnicy, ruszając czarownicą!), co dostarcza młodym graczom sporo frajdy! Dodatkowo, jako Bajkogra "Baba Jaga" wydana jest w pięknym pudełku imitującym książkę, zawierającym mało znaną baśń o rosyjskiej czarownicy. Kto uważnie baśni wysłucha będzie miał większą szansę na odnalezienie składników w lesie!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2015-12-03 18:24:01