nie Trzy Małe Świnki
Pudełko wymiary
16.5 x 21 x 5.5 cm
16.5 x 21 x 5.5 cm
Waga około
0.4 kg
Ocena
6.42
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
2 Pionki
Kategorie
zwierzęta (Animals)
gra dla dzieci (Children's Game)
kości (Dice)
na podstawie powieści (Novel-based)
Pozycja na BGG
3309
Ocena na BGG
6.42/10 na 1937 głosy
Nazwa oryginalna
Tales & Games: The Three Little Pigs
Mechaniki
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
igranie z losem (Push Your Luck)
wzajemne zniszczenie (Take That)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 7 lat
Liczba graczy
od 2 do 5 osób
Czas gry
od 15 do 30 min.
Rok premiery
2013
Rok wydania
2015
Autor
Laurent Pouchain
Pudełko zawiera
* 36 płytek Domu
* 5 specjalnych kostek
* 1 koło Dmuchania
* 6 kart Nagród
* instrukcję
Jest to samodzielna gra do serii Bajkogry

Opis

Pierwszy tytuł z serii Bajkogier!

Wydawnictwo Portal prezentuje grę z linii 2Pionki- "Trzy Małe Świnki". Należy ona do serii Bajkogier- dobrej mechanicznie planszówki i klasycznej baśni. Od 2 do 5 osób, w wieku co najmniej 7 lat zasiada do stołu. Naszym zadaniem będzie zbudowanie domku dla świnek, takiego który pomieści ich jak najwięcej i oczywiście wytrzyma wizytę wilka! Nie dajcie się zdmuchnąć!


Przygotowując grę "Trzy Małe Świnki" kafelki dzielimy według rodzaju (na słomiane, murowane i drewniane), a następnie na części domu (wejście, piętra, dachy). W ten sposób powstaje nam dziewięć stosów. Należy je umieścić w zasięgu graczy. Gotowi? W swojej turze gracz rzuca sześcioma specjalnymi kostkami. Przedstawiają one "części domu", oraz pysk wilka. Wynik rzutu będzie determinował nasze zakupy. Za dwa takie same rysunki możemy zakupić daną część w wersji słomianej. Za trzy takie same wyniki kupujemy element drewniany, a za cztery murowany. Proste? Gracz może oczywiście igrać z losem, dwa razy przerzucając dowolną ilość kostek! Uwaga! Gdy na dwóch ściankach pojawi się głowa wilka gracz musi zakręcić planszą "wizyty wilka". Określa ona, który element domu zostanie zdmuchnięty! Oczywiście znaczenie tutaj ma, z czego chatka powstała. Jak wiadomo z baśni "Trzy Małe Świnki" dużo większą szansę mamy na utratę słomianych elementów. Gotowi by zaryzykować? Gra kończy się gdy wyczerpią się 3 stosy żetonów. Zliczamy ile świnek pomieściły nasze domy (każdy element ma inną wartość "mieszkalną") i wyłaniamy zwycięzcę!

"Trzy Małe Świnki" to zdecydowanie udana Bajkogra! Proste zasady, sporo zabawy i elementu decyzyjności. Gra świetnie sprawdzi się w gronie rodzinnym, jak i wśród znajomych, których przygoda z planszówkami dopiero się rozpoczyna! Dodatkową zaleta gry "Trzy Małe Świnki" jest ich wydanie. Całe pudełko przypomina książkę, natomiast w środku znajduje się egzemplarz baśni, który pomoże "wczuć się w klimat" rozgrywki młodszym zawodnikom!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2015-12-03 18:27:46