Timeline: Nauka i odkrycia
Pudełko wymiary
15 x 15 x 7.5 cm
15 x 15 x 7.5 cm
Waga około
0.3 kg
Ocena
6.71
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Kategorie
gra karciana (Card Game)
edukacyjna (Educational)
ciekawostki (Trivia)
Pozycja na BGG
1679
Ocena na BGG
6.71/10 na 3911 głosy
Nazwa oryginalna
Timeline: Discoveries
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 8 osób
Czas gry
od 15 do 15 min.
Rok premiery
2011
Rok wydania
2015
Autor
Frédéric Henry
Nazwa oryginalna
Timeline: Discoveries
Ocena na BGG
6.73
Pozycja na BGG
1425
Poziom trudności
1.18 na 5
Pudełko zawiera
* instrukcja
* 110 kart

Opis

Nowa odsłona Timeline!

Co odkryto pierwsze? Australie? Amerykę? Wynaleziono wcześniej insulinę? Czy narkozę? Oto „Timeline: Nauka i Odkrycia”, gra która przez dobrą zabawę uczy faktycznych dat odkryć! Nie musisz być mistrzem historii. Nie jest wymagana encyklopedyczna wiedza. Wystarczy trochę logiki i rozsądnego myślenia…

Jak rozpocząć przygodę z „Timeline: Nauka i Odkrycia”? Przetasuj talię kart, rozdaj każdemu po cztery, a na środku pozostaw jedną (obróconą rewersem ku górze- strona z datą). Otrzymane karty, uczestnicy układają przed sobą- oczywiście nie podglądając rewersów! Gracze w swoim ruchu muszą wybrać jedną z nich i umieścić po jednej ze stron odkrycia na środku. Jeśli ktoś uważa, że jego karta wydarzyła się przed datą widoczną na stole, umieszcza ją po lewej stronie. Jeśli twierdzi, że jest to późniejsze osiągnięcie, karta ląduje po prawej stronie. Po oszacowaniu odwracamy kartę. Jeśli zachowana jest chronologia, runda przechodzi na kolejnego gracza. Jeśli linia czasu jest „zachwiana”, właściciel karty traci rundę i otrzymuje wierzchnią kartę z talii. Celem gry „Timeline: Nauka i Odkrycia” jest pozbycie się wszystkich swoich kart!

Jak familijne spędzić czas przy historii i dobrze się bawić? Oczywiście z „Timeline: Nauka i Odkrycia”! Bardzo ładna graficznie gra, wydana w metalowej puszeczce, przeznaczona dla szerokiego grona odbiorców (2 do 8 osób, bez względu na wiek i wykształcenie!). „Timeline: Nauka i Odkrycia” można łączyć z dowolnymi grami z serii „Timeline” by uzyskać jeszcze dłuższą linie czasu!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

  • Koszulki Mayday 43 x 65 mm 100 szt. - Mini Chimera
    Koszulki Mayday 43 x 65 mm 100 szt. - Mini Chimera
    liczba sztuk: 2

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2015-12-08 20:36:08