Cut the Rope
Pudełko wymiary
10 x 19.5 x 4 cm
10 x 19.5 x 4 cm
Waga około
0.3 kg
Ocena
5.21
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
G3
Kategorie
gra karciana (Card Game)
na podstawie gry wideo (Video Game Theme)
Pozycja na BGG
23965
Ocena na BGG
5.21/10 na 58 głosy
Nazwa oryginalna
Cut the Rope: The Card Game
Mechaniki
zarządzanie ręką (Hand Management)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 6 lat
Liczba graczy
od 2 do 8 osób
Czas gry
od 8 do 15 min.
Edycja
1
Rok premiery
2014
Rok wydania
2015
Autor
Nikolay Pegasov
Pudełko zawiera
* 160 kart
* instrukcja

Opis

Om Nom jest znowu głodny!

Tym razem pomożemy mu za pomocą kart! Znasz popularną aplikację "Cut the Rope"? Oto jej towarzyska forma! Celem zabawy jest nakarmienie zielonego łakomczucha Om Noma, lubiącego słodycze. W aplikacji musieliśmy przecinać linkę by stworek mógł skubnąć lizaka. W wersji karcianej będzie się to odbywało inaczej. Znaczącą zmianą jest również ilość osób- z aplikacji korzystasz sam- do karcianej "Cut the Rope" możesz zasiąść aż w 8 osób!

W takim razie jak w karciance zgarnąć słodycze? Tutaj, słodycze są ogólnodostępne. Będziemy układać karty- w odpowiedniej kolejności- a ten kto zaskarbi sobie przychylność Om Noma (jako pierwszy zejdzie z kart)- wygrywa! "Cut the Rope" rozpoczynamy od przetasowania talii. Każdy otrzymuje trzy stosiki kart (ilość zależna od uczestników). Wierzchnia karta każdego stosiku jest odkryta. Gracze dobierają 6 kart na rękę i możemy rozpoczynać. Gra "Cut the Rope" przebiega w turach. W swoim ruchu, gracz może podjąć się "wyłożenia" dowolnej ilości kart na środek- tak by uformowały trzy stosy. Uwaga! Stosy "na środku" mogą być tylko trzy, a kolejność wykładanych kart musi być albo od 1 (1,2,3 itp.), lub od 10 w dół (10,9,8 itp.). Jeśli gracz nie jest w stanie dołożyć kart z ręki, lub stosów przed nim kończy rundę i kolej przychodzi na następnego gracza. "Cut the Rope" wygrywa osoba, która pozbędzie się kart z ręki i stosów!

Gotowi jesteście zmierzyć się z aplikacją w wersji karcianej? "Cut the Rope" to gra lekka i doskonale nadaje się dla "nowicjuszy" i młodszych odbiorców. Śmieszne grafiki Om Noma, proste zasady i kompaktowe wykonanie sprawia, że gra doskonale nadaje się na "przerywnik" między dłuższymi tytułami. Gra na szkolną przerwę czy wycieczkę- tym bardziej, że może w nią grać aż 8 osób (w przeciwieństwie do aplikacji!). Do dzieła! Nakarm Om Noma!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2015-12-17 15:54:55