Kamienie w kieszenie
Pudełko wymiary
14.5 x 19.5 x 4.5 cm
14.5 x 19.5 x 4.5 cm
Waga około
0.3 kg
Ocena
6.7
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Kategorie
blef (Bluffing)
imprezowa (Party Game)
Pozycja na BGG
2904
Ocena na BGG
6.7/10 na 1473 głosy
Nazwa oryginalna
Crossing
Mechaniki
zbiory zasobów (Set Collection)
symultaniczny wybór (Simultaneous Action Selection)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 6 lat
Liczba graczy
od 3 do 6 osób
Czas gry
od 10 do 15 min.
Rok premiery
2013
Rok wydania
2016
Autor
Yoshiteru Shinohara
Pudełko zawiera
* 6 płytek postaci
* 5 płytek grzybów
* 1 sakiewka
* 1 instrukcja
* 60 kamieni życia

Opis

Rodzinna wyprawa po klejnoty!

"Kamienie w kieszenie" to mała gra familijna, rozgrywana w czasie rzeczywistym. Do stoły zasiada od 3 do 6 osób, w wieku co najmniej 8 lat. Celem zabawy jest zebranie jak największej liczby punktów za przyniesione do banku klejnoty. Możemy je znaleźć na okolicznych grzybach, więc zadanie nie powinno być takie trudne...

... a jednak! Nie jesteśmy jedynymi śmiałkami wybierającymi się pod grzyby! Przygotowanie gry "Kamienie w kieszenie" jest proste. Każdy układa płytkę swojego poszukiwacza przed sobą. Grzyby rozkładamy na środku, a na każdym umieszczamy po 3 losowe klejnoty. W każdej kolejce gracze głośno liczą do trzech i wskazują kafelek. Jeśli jesteśmy jedynym delikwentem, który pokazał danego grzyba- otrzymujemy wszystkie kamienie na nim leżące. Jeśli więcej niż jedna osoba wskazała tą samą płytkę nic się nie dzieje. Uwaga! Mamy również możliwość pokazania płytki innego gracza (lub zakrycia swojej płytki ręką!). Gdy przeciwnik się nie zakryje, możemy zgarnąć jego kamienie dla siebie! Na koniec liczymy punkty. Za każdą kombinację klejnotów niebieski-czerwony-żółty otrzymujemy 5 pkt. Za diamenty (białe) otrzymujemy 2 pkt., a za każdy wolny kamień (niesparowany) po 1 punkcie!

"Kamienie w kieszenie" to pełna interakcji gra! Wybuchy śmiechu gwarantowane! Podejmiesz ryzyko i wybierzesz się po kolejne kryształki? Czy podejrzewasz atak na swoją sakiewkę i lepiej ją ochronić? A może zabierzemy klejnoty do banku? Stracimy przez to jedną turę, ale będziemy mieli gwarancję, że nikt naszych kamieni nie zabierze! Do grzybów! Po klejnoty! 1! 2! 3!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2016-01-20 15:23:15