Dzielne Myszki
Pudełko wymiary
24 x 24 x 7 cm
24 x 24 x 7 cm
Waga około
0.6 kg
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Egmont
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 4 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 20 do 30 min.
Rok premiery
2002
Rok wydania
2015
Autor
Manfred Ludwig
Pudełko zawiera
* 18 myszek
* kot
* 20 kawałków sera
* plansza
* kostka
* instrukcja

Opis

Kraina zrobiona z sera!

"Dzielne Myszki" wymarzyły sobie, by w miejscu gdzie się znajdą wszędzie był ulubiony ser. Gracze muszą im w tym pomóc. Tylko jest pewien problem. Jeden wielki, kudłaty problem, który ruszył śladem gryzoni. Kot wyłapie wszystkie myszki, które spotka, więc musimy się spieszyć! Gotowi na przygodę? W drogę!

"Dzielne Myszki" to gra planszowa dla 2 do 4 graczy, w wieku co najmniej 4 lata. Plansze układamy na środku, kota na odpowiednim polu, a każdy uczestnik otrzymuje myszki w swoim kolorze. Jesteśmy gotowi by zacząć wyścig, w którym nagrodą jest... ser! Najmłodszy uczestnik rzuca kostką. Jeśli wypadła liczba, gracz wybiera myszkę i przesuwa ją na torze o odpowiednią liczbę pól. Jeśli na ściance kostki pojawi się wizerunek kota, należy przesunąć mruczka (o jedno pole w pierwszym okrążeniu, o dwa pola, przy drugim okrążeniu). Kolej przechodzi na następnego gracza. Zasady proste, prawda? Celem gry "Dzielne Myszki" jest zgromadzenie jak największego zapasu sera. Na torze wyścigu, w każdym z rogów planszy znajduje się domek, w którym owy przysmak jest schowany. Przesuwając myszkę, aktywny gracz, może zdecydować, że myszka zostaje w mijanym domku. Figurkę gryzonia umieszczamy w narożniku, a z mieszkanka zabieramy smakołyki. Im dalej domek jest umieszczony na planszy, tym więcej kawałków sera kryje (pierwszy domek= 1 ser, drugi domek= 2 kawałki sera itp.). Wygrywa gracz, który na koniec gry ma najwięcej kawałków sera.

Pomóż myszkom spełnić ich marzenie! Ale uważaj na kota! Gdy kot i myszka dzielą pole- myszka jest odkładana do pudełka! Nie daj się kudłatej grozie- biegnij po serek. Zawsze można się schować w przydrożnym domku, prawda? "Dzielne Myszki" to emocjonująca zabawa dla całej rodziny- w którą mogą już grać 4-letnie dzieci. Pięknie wykonana, z dużymi drewnianymi figurkami zapewni długie chwile przy gromadzeniu myszego smakołyku.

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2016-01-21 15:55:17