Dzielne Myszki
Pudełko wymiary
24 x 24 x 7 cm
24 x 24 x 7 cm
Waga około
0.6 kg
Ocena
6.83
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Egmont
Kategorie
zwierzęta (Animals)
gra dla dzieci (Children's Game)
kości (Dice)
Pozycja na BGG
2697
Ocena na BGG
6.83/10 na 1508 głosy
Nazwa oryginalna
Viva Topo!
Mechaniki
igranie z losem (Push Your Luck)
--------- (Race)
losowy ruch (Roll / Spin and Move)
--------- (Track Movement)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 4 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 20 do 30 min.
Rok premiery
2002
Rok wydania
2015
Autor
Manfred Ludwig
Nazwa oryginalna
Viva Topo!
Ocena na BGG
6.82
Pozycja na BGG
2318
Poziom trudności
1.09 na 5
Pudełko zawiera
* 18 myszek
* kot
* 20 kawałków sera
* plansza
* kostka
* instrukcja

Opis

Kraina zrobiona z sera!

"Dzielne Myszki" wymarzyły sobie, by w miejscu gdzie się znajdą wszędzie był ulubiony ser. Gracze muszą im w tym pomóc. Tylko jest pewien problem. Jeden wielki, kudłaty problem, który ruszył śladem gryzoni. Kot wyłapie wszystkie myszki, które spotka, więc musimy się spieszyć! Gotowi na przygodę? W drogę!

"Dzielne Myszki" to gra planszowa dla 2 do 4 graczy, w wieku co najmniej 4 lata. Plansze układamy na środku, kota na odpowiednim polu, a każdy uczestnik otrzymuje myszki w swoim kolorze. Jesteśmy gotowi by zacząć wyścig, w którym nagrodą jest... ser! Najmłodszy uczestnik rzuca kostką. Jeśli wypadła liczba, gracz wybiera myszkę i przesuwa ją na torze o odpowiednią liczbę pól. Jeśli na ściance kostki pojawi się wizerunek kota, należy przesunąć mruczka (o jedno pole w pierwszym okrążeniu, o dwa pola, przy drugim okrążeniu). Kolej przechodzi na następnego gracza. Zasady proste, prawda? Celem gry "Dzielne Myszki" jest zgromadzenie jak największego zapasu sera. Na torze wyścigu, w każdym z rogów planszy znajduje się domek, w którym owy przysmak jest schowany. Przesuwając myszkę, aktywny gracz, może zdecydować, że myszka zostaje w mijanym domku. Figurkę gryzonia umieszczamy w narożniku, a z mieszkanka zabieramy smakołyki. Im dalej domek jest umieszczony na planszy, tym więcej kawałków sera kryje (pierwszy domek= 1 ser, drugi domek= 2 kawałki sera itp.). Wygrywa gracz, który na koniec gry ma najwięcej kawałków sera.

Pomóż myszkom spełnić ich marzenie! Ale uważaj na kota! Gdy kot i myszka dzielą pole- myszka jest odkładana do pudełka! Nie daj się kudłatej grozie- biegnij po serek. Zawsze można się schować w przydrożnym domku, prawda? "Dzielne Myszki" to emocjonująca zabawa dla całej rodziny- w którą mogą już grać 4-letnie dzieci. Pięknie wykonana, z dużymi drewnianymi figurkami zapewni długie chwile przy gromadzeniu myszego smakołyku.

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2016-01-21 15:55:17