Tail Feathers
Pudełko wymiary
29.5 x 29.5 x 7.5 cm
29.5 x 29.5 x 7.5 cm
Waga około
1.9 kg
Ocena
7.03
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
NoName
Kategorie
zwierzęta (Animals)
lotnictwo (Aviation / Flight)
fantasy (Fantasy)
figurkowa (Miniatures)
gry wojenne (Wargame)
Pozycja na BGG
3997
Ocena na BGG
7.03/10 na 698 głosy
Nazwa oryginalna
Tail Feathers
Mechaniki
planowanie ruchu (Action Queue)
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
Wydanie
angielskie
Instrukcja
angielska
Wiek
od 9 lat
Liczba graczy
od 2 osób
Czas gry
od 60 do 90 min.
Rok premiery
2015
Autor
Jerry Hawthorne

Opis

Złowieszczy szczur sprzymierzył swą armię z padlinożernymi ptakami. Wspólnie zamierzali spląndrować mysią osadę i pożreć jej mieszkańców. Nie przyszło im jednak do głowy, że myszy zwołają swych bohaterów i odnajdą kilka ptaków do swej obrony

Jeśli jesteś fanem wspaniałej gry Magia i Myszy to z pewnością zachwyci cię fakt, że ten barwny świat wzbogacił się właśnie o grę bitewną! Tail Feathers jest dynamiczną strategią opisującą zmagania dwóch grup gryzoni, które starają się zniszczyć swe gniazda osadzone na drzewach. Nowatorski system walki powietrznej zapewni wiele emocji! Posyłaj swych ptasich jeźdźców do ataku, rażąc przeciwników z dystansu lub szarżując na inne ptaki by związać ich Spiralą Śmierci. Atakuj naziemne jednostki podczas przelotu lub przetransportuj swych bohaterów na skrzydłach sprzymierzeńców. Mali wojownicy bez ptaków również będą zajęci. Wysyłaj ich na tajne misje, przeskakuj z gałęzi na gałąź ostrzeliwując wrogów i broń swego gniazda! Ostatecznie możesz wskoczyć na jeden z liści swego drzewa, odciąć go i przelecieć na inne gałęzie sąsiednich konarów!

Nawet jeśli stracisz impet i przeciwnik zyska przewagę, wciąż będziesz miał szanse. Karty akcji zagrane w odpowiednim momencie potrafią zmienić losy całej bitwy, a w kluczowych momentach możesz wydać zdobyte kawałki sera, by wspomóc się dodatkowymi kostkami w ważnych dla siebie testach.

Gra zawiera wszystko czego potrzebujesz do rozegrania bitew. Po za fantastycznymi figurkami, stosem żetonów i masą kart, znajdziesz tu miarkę w postaci gałązki drzewa oraz żetony ruchu dla skrzydlatych modeli, którymi układać będziesz ich lot. Same ptaki osadzone są na słupkach z ruchomą nasadką, która pozwala na przechylanie modelu w każdą stronę. Wychył ten określa keirunek lotu ptaka, a odchylenie do tyłu oznacza wylądowanie na ziemi lub gałęzi. Klimat i praktycznie zastosowanie w jednym! W pudełku znajdziesz książkę ze scenariuszami do bitew, a nawet opis przygotowania własnego scenariusza z całą listą armii dla obu stron by pozwolić graczom na tworzenie własnych, najbardziej skutecznych oddziałów. Warto tutaj dodać, że wierzchowce są osobnymi modelami, jeźdźców dobiera się oddzielnie i ich modele wpina się w ptaki (snapfit). Stos losowych celów bitwy sprawi, że każda bitwa będzie jedyna w swoim rodzaju! Pierwsze scenariusze stworzone są dla dwóch graczy, ale nic nie stoi na przeszkodzie by tworzyć bitwy dla większej ilości graczy.

Jakby tego było mało, gra pozwala na wykorzystywanie twoich ulubionych postaci z gry Magia i Myszy, co daje ogromne możliwości przy budowie wspaniałych sceriuszy do kolejnych bitew!

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2016-02-01 16:50:06