Think Str8!
Pudełko wymiary
21 x 29 x 6 cm
21 x 29 x 6 cm
Waga około
0.6 kg
Ocena
6.91
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Kategorie
dedukcja (Deduction)
Pozycja na BGG
6442
Ocena na BGG
6.91/10 na 251 głosy
Nazwa oryginalna
Think Str8!
Mechaniki
--------- (Deduction)
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
papier i ołówek (Paper-and-Pencil)
rozpoznawanie schematów (Pattern Recognition)
Wydanie
międzynarodowe
Instrukcja
polska
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 50 do 70 min.
Rok premiery
2015
Rok wydania
2016
Autor
Leo Colovini
Pudełko zawiera
* 4 stojaki na karty
* 48 kart z liczbami od 0 do 7 (w 6 kolorach)
* 4 pionki (po jednym w kolorze każdego gracza)
* 1 plansza z 4 torami szacunków
* 7 żetonów szacowania w 7 różnych rozmiarach
* 3 kości kolorów
* bloczek z arkuszami notatek graczy
* instrukcja (język polski, niemiecki, angielski, francuski, holenderski i szwedzki)

Opis

Logiczna zabawa w szacowanie!

"Think Str8!" to logiczna gra planszowa, w której matematyczni wyjadacze znajdą coś dla siebie. Szacunki, dedukcja, trochę działań- tym charakteryzują się gry logiczne. Ta wersja jest ich kwintesencją! Prosta w zasadach- trudna (ale satysfakcjonująca) w życiu. Gotowi jesteście na czerpanie czystej radości z wnioskowania? "Think Str8!" jest właśnie dla Ciebie.

Od 2 do 4 osób, w wieku co najmniej 10 lat zasiada do planszy umieszczonej na stole. Uwaga! Usiąść musimy tak, by każdy bok planszy do "Think Str8!" był przyporządkowany jednemu z graczy. Następnie każdą z kolorowych talii przetasowujemy i odkładamy do pudełka po jednej karcie (z każdego koloru). Uczestnicy dobierają po jednej karcie ze stosu w każdym z kolorów i umieszczają ją w swoim stojaku (gdy gramy w mniejszym gronie, stojaki nienależące do innych graczy również musimy zapełnić kartami!). Oto niespodzianka i cel gry "Think Str8!"! Karty umieszczamy w swoich stojakach, ale tak by nasze karty były zwrócone do nas REWERSEM! Tak, byśmy nie znali wartości swoich kart. Ten kto najpoprawniej oszacuje swoje karty wygrywa! Gra trwa od 8 do 10 tur, w zależności od ilości osób przy stole. Jeden z graczy rzuca kostkami- a następnie każdy będzie szacował jakie wartości w danym kolorze ma na karcie. W tym celu umieszczamy specjalne znaczniki (linijeczki) przy swoim boku planszy. Współgracze muszą przyjrzeć się naszym wynikom, a następnie (zgodnie z prawdą!) odpowiedzieć czy trafiliśmy, czy nie. My odznaczamy informacje w swoim kajeciku otrzymanym na początku gry.

Prawda, że proste? "Think Str8!" to tytuł logiczny, który spokojnie może zając miejsce na półce w salonie! Zasady gry są bardzo proste- dzięki temu będzie się przy niej bawić cała rodzina- zarówno dzieci, rodzice, jak i starsi członkowie familii! Nie wymaga dużo miejsca na stole, nie ma się w niej czego uczyć- wystarczy spojrzeć jak grają inni- i już łapiemy bakcyla! Dla zabawy z młodszymi dziećmi, lub w pierwszych rozgrywkach "Think Str8!" proponuje wariant uproszczony, pozbawiony jednego koloru- przez co znacznie łatwiej jest rozpoznać swoje cyfry- i mamy na to więcej czasu!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2016-02-02 14:56:37