Kto pozmywa?
Pudełko wymiary
19 x 19 x 3.5 cm
19 x 19 x 3.5 cm
Waga około
0.4 kg
Ocena
5.73
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Granna
Kategorie
gra karciana (Card Game)
humorystyczna (Humor)
Pozycja na BGG
16657
Ocena na BGG
5.73/10 na 103 głosy
Nazwa oryginalna
Who Is Going to Do the Dishes?
Mechaniki
zarządzanie ręką (Hand Management)
dociąganie kart (Open Drafting)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 6 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 15 do 25 min.
Rok premiery
1991
Rok wydania
2014
Autor
Philippe des Pallières Didier Jacobée Patrice Pillet
Pudełko zawiera
* 24 dwustronne obrazki
* 1 instrukcja

Opis

Teraz błyskawicznie określicie "Kto pozmywa"!

Wydawnictwo Granna postanowiło uratować dzieci przed odwiecznym obowiązkiem sprzątania po posiłku. "Kto Pozmywa" jest szybką grą kafelkową, podczas której z łatwością możemy określić komu ta (niewątpliwa) przyjemność przypadnie, a przy okazji "przedłuży" o parę chwil rodzinno-niedzielne obiady.


By ustalić "Kto Pozmywa?" każdy z graczy ustawia przed sobą 6 kafelków. Są one dwustronne- z jednej widnieje pełny talerz, po drugiej jest jego "zjedzona" strona. W swoim ruchu gracz może się podjąć jednej z dwóch możliwych akcji. Pierwsza to obrócenie swojego kafelka- zmienia się przez to "tło" naszego talerza ("pełne" mają jednakowy kolor, "zjedzone" są różnorodne). Druga- wymagająca trochę większego zastanowienia- polega na umieszczeniu jednego kafelka na drugim (muszą się zgadzać ich tła!). Możemy w ten sposób przemieścić stos kafelków (i podrzucić go przeciwnikom :) ). "Kto Pozmywa?" kończy się w momencie gdy nie ma już możliwości ruchów.

Prostota gry i mała ilość elementów doskonale się sprawdzają "po obiedzie"! W szybki sposób możemy ustalić, komu przypadnie obowiązek, a kto odda się spokojnej poobiedniej drzemce. Osoba z najmniejszą ilością kafelków przed sobą- będzie niestety musiała poza grą, pozmywać naczynia! Nie daj się złapać i sprytnie rozpracuj rozdawanie kafelków! "Kto pozmywa?"-ktoś musi... :)

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2016-02-18 10:46:07