Abalone Quattro
Pudełko wymiary
30 x 33 x 6.5 cm
30 x 33 x 6.5 cm
Waga około
1.3 kg
Ocena
6.8
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Kategorie
logiczna (Abstract Strategy)
Pozycja na BGG
8359
Ocena na BGG
6.8/10 na 190 głosy
Nazwa oryginalna
Abalone Quattro
Mechaniki
sieć ruchu (Grid Movement)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 35 do 45 min.
Rok premiery
2003
Rok wydania
2016
Autor
Michel Lalet Laurent Levi
Pudełko zawiera
* 56 ciężkich kul (o średnicy 22mm) w 4 kolorach - białym, czarnym, żółtym i czerwonym,
* sześciokątna, plastikowa, solidna plansza
* instrukcja

Opis

Czteroosobowe Abalone!

Zachwyciły Cię czarno-białe potyczki toczone w pierwszej wersji Abalone? Nic dziwnego- jest to ulubiony tytuł milionów ludzi na całym świecie! Wiele komisji doceniło tą prostą, logiczną zabawę, sprawiając, że gra zyskała wiele prestiżowych nagród i rzeszę fanów. A teraz- nową wersją- "Abalone Quattro"- możesz się cieszyć aż w cztery osoby! Zasady nie uległy zmianie- zwiększył się poziom gry- co cztery głowy to nie dwie :)

Na czym polega "Abalone Quattro"? Każdy z graczy posiada kulki w swoim kolorze (ilość kul, zależy od ilości osób biorących udział w zabawie). Układa je na planszy według odpowiedniego wzoru. Celem gry jest wypchnięcie 5 kul przeciwnika (lub przeciwników- w "Abalone Quattro" możemy tworzyć sojusze!). Założenie jest proste- trzy nasze kule, przepychają 2 przeciwnika, dwie nasze, przesuną jedną przeciwnika.

I to w sumie wszystko! Tylko siadać i grać! A mimo tego, że pojedyncza partia trwa 10 do 15 minut- można rzeczywiście grać i grać, bo ciężko się oderwać! "Abalone Quattro" bardzo wciąga- mnogość możliwości, proste zasady zapewniające fascynujący przebieg rozgrywki i fizyczny kontakt z elegancko wykonanymi elementami gry! Przekonaj się o ile więcej zabawy i satysfakcji jest z czteroosobowej wersji! Mimo iż "Abalone Quattro" przeznaczone jest dla czterech osób, spokojnie można rozgrywać klasyczne partie dwuosobowe.

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2016-02-22 15:01:32
abalone quatro