Pędzące Ślimaki
Pudełko wymiary
20 x 20 x 5 cm
20 x 20 x 5 cm
Waga około
0.5 kg
Ocena
6.54
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Egmont
Kategorie
zwierzęta (Animals)
gra dla dzieci (Children's Game)
kości (Dice)
wyścigi (Racing)
Pozycja na BGG
8773
Ocena na BGG
6.54/10 na 229 głosy
Nazwa oryginalna
Pędzące Ślimaki
Mechaniki
losowy ruch (Roll / Spin and Move)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 6 lat
Liczba graczy
od 2 do 5 osób
Czas gry
od 20 do 20 min.
Rok premiery
2016
Rok wydania
2016
Autor
Reiner Knizia
Nazwa oryginalna
Pędzące Ślimaki
Ocena na BGG
6.53
Pozycja na BGG
7488
Poziom trudności
1.00 na 5

Opis

Na jednej nodze do mety!

Trzecia odsłona kultowej serii gier dla dzieci. Czy "Pędzące Ślimaki" dorównają prędkości osiągniętej przez Jeże i Żółwie? Wydanie, grafiki i autor ten sam. Zasady inne, ale równie rodzinne i zapewniające taką samą ilość zabawy i dreszczyku! Więc ustawiamy "Pędzące Ślimaki" na mecie i ruszamy w dal!


Planszę rozkładamy na środku, a na starcie drewniane figurki zwierzątek. Każdy gracz dostaje kartę tajnej tożsamości. Przedstawia ona dwa ślimaki za które zapunktujemy na koniec wyścigu. Pierwszy gracz rzuca kostkami- kolory ich, odpowiadają kolorem pionkom. Następnie wybiera jedną i porusza danego Ślimaka o odpowiednią ilość oczek. Gdy na polu, na którym poruszany zwierzak kończy ruch, już ktoś stoi, należy go zepchnąć o jedno pole w tył! Gracz kierujący Ślimakiem otrzymuje za to jeden punkt. Kolejne "ekstra" punkty możemy otrzymać, jeśli zatrzymamy poruszanym pionkiem na polu Grzybka. Resztę niewykorzystanych kostek przekazujemy następnej osobie. Ona wybiera którym kolorem się poruszy i powtarza czynność. Gdy zabraknie kostek, gracz, który wziął ostatnią ma prawo wszystkie przerzucić! Proste? Gra "Pędzące Ślimaki" kończy się w momencie gdy, któreś zwierzątko przekroczy metę. Gracze odsłaniają swoje karty tożsamości i punktują za swoje ślimaki, w zależności od zajętej pozycji- 5 pkt. za pierwsze miejsce, 2 pkt. za drugie, 1pkt. za trzecie. Wyłaniamy zwycięzcę!

"Pędzące Ślimaki" już rządzą na torze wyścigowym! Biegaj po listkach, zatrzymuj się na grzybkach i nie daj się wyprzedzić! Ale to nie wszystkie niespodzianki jakie kryje gra Reinera Knizii- bardziej wymagający gracze mogą skorzystać z zawartych w instrukcji zasad gry alternatywnej, lub wykorzystać inny wariant punktowy!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2016-02-26 16:55:47