Quadropolis (edycja polska)
Pudełko wymiary
29.5 x 29.5 x 7.5 cm
29.5 x 29.5 x 7.5 cm
Waga około
1.8 kg
Ocena
7.23
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Days of Wonder
Kategorie
rozbudowa miasta (City Building)
środowisko naturalne (Environmental)
Pozycja na BGG
467
Ocena na BGG
7.23/10 na 12802 głosy
Nazwa oryginalna
Quadropolis
Mechaniki
zarządzanie ręką (Hand Management)
budowa schematów (Pattern Building)
zbiory zasobów (Set Collection)
rozmieszczanie elementów (Tile Placement)
zajmowanie pól akcji (Worker Placement)
--------- (Worker Placement, Different Worker Types)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 30 do 60 min.
Rok premiery
2016
Rok wydania
2016
Autor
François Gandon
Pudełko zawiera
* 1 plansza placu budowy
* 4 dwustronne maty graczy przedstawiające miasta (podzielone na dzielnice)
* 142 kafelki budynków
* 20 architektów
* 1 urbanista
* 65 mieszkańców (niebieskich figurek)
* 1 prezydent (znacznik pierwszego gracza)
* 50 jednostek energii (czerwonych beczek)
* arkusze pomocy
* notes
* instrukcja
* płócienny woreczek

Opis

Najlepszy prezydent miasta w historii- to Ty!

Witaj w "Quadropolis. Przepięknym przybytku przyszłości, którego Ty jesteś burmistrzem. Nowoczesna architektura, ekonomiczne rozwiązana, zaspokojenie potrzeb mieszkańców- wszystko tu zależy od Ciebie! Od placu zabaw, po buchające dymem fabryki. Kosztowało Cie to wiele pracy, ale widok za oknem zapiera dech w piersiach- wielokondygnacyjne biurowce, niezasypiające centra handlowe... ale nie rozpędzajmy się z wizją! By zyskać tytuł najlepszego prezydenta i "Quadropolis" w ogóle powstało, musisz pokonać projekty innych graczy!


Od dwóch do czterech graczy, w wieku co najmniej 8 lat, zasiada przy stole. Każdy otrzymuje 4 architektów, oraz swoją plansze miasta. Na środku kładziemy plac budowy. Jesteśmy gotowi do wyścigu o dobrobyt miasta "Quadropolis". Gra trwa 4 rundy (w której każdy ma po 4 tury). W każdej, plac budowy będzie się zapełniał budynkami przypisanymi do danej rundy. Począwszy od pierwszego gracza, każdy w turze wybiera architekta (o numerze od 1 do 4) i umieszcza go przy rzędzie lub kolumnie placu budowy. Następnie zabiera odpowiedni budynek z placu, by "wybudować" go na swojej planszy miasta (w miejscu odpowiadającemu numerem architektowi). Ważne jest sprytne podejście do planu- budynki sprytnie rozlokowane, będą przynosić punkty! Np. Fabryka za każdy stykający się sklep dostarcza 2 PZ, a port 3 PZ! Lub jeśli umieścimy budynki służb publicznych w 4 dzielnicach, otrzymamy 14 PZ! (za umieszczenie w 3 dzielnicach należy się 9 PZ, a w dwóch 5 PZ itp.). Po zakończeniu 4 rundy, kończymy, podsumowujemy punkty i wyłaniamy zwycięzcę!

Prosta i prześlicznie wydana! "Quadropolis" to świetna gra zarówno dla nowicjuszy (łatwe do opanowania zasady, dające sporo możliwości), jak i dla wyjadaczy planszówkowych! Instrukcja oferuje wariant zaawansowany- w którym jest piąta runda, gracze mają do dyspozycji aż 5 architektów, a na placu budowy pojawią się Pomniki i Biurowce! Dodatkowo "Quadropolis" zawiera minirozszerzenie "Place Zabaw"! Zostań burmistrzem miasta przyszłości!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2016-03-01 12:43:05