Dobry Glina Zły Glina
Pudełko wymiary
11 x 18 x 4 cm
11 x 18 x 4 cm
Waga około
0.2 kg
Ocena
6.57
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Fullcap Games
Kategorie
blef (Bluffing)
gra karciana (Card Game)
dedukcja (Deduction)
imprezowa (Party Game)
szpiegostwo (Spies/Secret Agents)
Pozycja na BGG
2208
Ocena na BGG
6.57/10 na 3296 głosy
Nazwa oryginalna
Good Cop Bad Cop
Mechaniki
--------- (Alliances)
zarządzanie ręką (Hand Management)
--------- (Hidden Roles)
pamięć (Memory)
eliminacja graczy (Player Elimination)
wzajemne zniszczenie (Take That)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 13 lat
Liczba graczy
od 4 do 8 osób
Czas gry
od 5 do 15 min.
Rok premiery
2014
Rok wydania
2015
Autor
Brian Henk Clayton Skancke
Pudełko zawiera
* 24 karty lojalności
* 16 kart ekwipunku
* 8 kart pomocy gracza
* 4 karty broni
* 2 karty ran
* 1 karta głównego śledczego
* instrukcja

Opis

Policyjna gra blefu i dedukcji.

"Dobry Glina, Zły Glina" to propozycja na każdą imprezę. Od 4 do 8 osób, w wieku co najmniej 13 lat, zasiada w kręgu, zamyka się na posterunku, mierząc w siebie nieufne... spojrzenia. Postanawiacie zmierzyć się z korupcją trawiącą Wasze szeregi od środka. Kto jest sprzedajny? Komu można ufać? Wiemy, że między Wami jest Agent (szef wiernych prawu), oraz Kingpin (lider "kupionych"). Kim on jest?


"Dobry Glina, Zły Glina" to dynamiczna gra tajnych tożsamości. Z początkiem rozgrywki, każdy otrzymuje trzy karty Lojalności. Określają one do której grupy przynależymy- nie wolno o nich rozmawiać, nikomu ich pokazywać, ani się nimi wymieniać! Taki już los. Jeśli mamy przewagę kart niebieskich, jesteśmy po stronie Sprawiedliwych, jeśli więcej jest czerwonych, jesteśmy skorumpowani. Gracze, którzy dostali Agenta, lub Kingpina są liderami danego stronnictwa (bez znaczenia, jaki kolor jest w przewadze!). Celem gry "Dobry Glina, Zły Glina" jest wyeliminowanie przeciwnego Bossa. Pierwszy gracz otrzymuje znacznik Śledczego i wykonuje swoje akcje. Kończąc ruch przekazuje znacznik zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Co można zrobić? W swojej turze wykonujemy następujące czynności (nie musimy robić wszystkich!): po pierwsze możemy podejrzeć kartę przeciwnika, po drugie wycelować w niego broń, lub pobrać kartę ekwipunku. Jako ostateczność możemy też strzelić! Osoba, która zostaje zraniona, a była "zwykłym" graczem Sprawiedliwych, bądź Przekupionych, odpada z gry. Boss musi odsłonić swoją tożsamość, a odpada dopiero po drugim "trafieniu".

Nie daj się zdemaskować! Im dłużej zostaniesz w ukryciu, tym większa szansa, że przeżyjesz! "Dobry Glina, Zły Glina", to wręcz kieszonkowy rozmiar pudełka- dzięki czemu zawędruje z Toba na każdą imprezę! Krótki czas rozgrywki, pozwala rozegrać kilka partii pod rząd! Zagraj raz i wkręć znajomych! Rozstrzygnijcie sprawy na posterunku, w tym samym, lub zmienionym składzie!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2016-03-01 12:47:47