Dziedzictwo: Testament Diuka de Crecy - 5 Rodzin
Pudełko wymiary
20.5 x 20.5 x 4.5 cm
20.5 x 20.5 x 4.5 cm
Waga około
0.4 kg
Ocena
6.78
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Portal
Kategorie
dodatek do gry (Expansion for Base-game)
oświecenie (Age of Reason)
gra karciana (Card Game)
ekonomiczna (Economic)
Ocena na BGG
6.78/10 na 306 głosy
Nazwa oryginalna
Legacy: The Testament of Duke de Crecy – Five Families
Mechaniki
zarządzanie ręką (Hand Management)
dociąganie kart (Open Drafting)
zbiory zasobów (Set Collection)
zajmowanie pól akcji (Worker Placement)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
od 1 do 4 osób
Czas gry
od 45 do 90 min.
Rok premiery
2015
Rok wydania
2016
Autor
Ignacy Trzewiczek Michał Walczak
Pudełko zawiera
* 105 kart
* 1 plansza akcji
* 60 żetonów Przysług
* Instrukcja
Jest to dodatek do serii Dziedzictwo: Testament Diuka de Crecy

Opis

Prestiż, prestiż, prestiż!

Rodzina jest najważniejsza? Ale która! Oto "Pięć Rodzin" dodatek do gry "Dziedzictwo. Testament Diuka De Crecy". Zawiera on w sobie 4 osobne rozszerzenia, które możemy stosować osobno, lub w dowolnej kombinacji. Porzuć dotychczasowe plany i strategie. Pojawienie się "Pięciu Rodzin" zupełnie zmieni zasady życia towarzyskiego na paryskim dworze. Odnajdziesz się w etykiecie? Największa gafa będzie Ci zapamiętana...na trzy kolejne pokolenia!


Przygotowanie dodatku "Pięć Rodzin" wygląda identycznie jak podstawowej wersji gry "Dziedzictwo. Testament Diuka De Crecy", z ta różnicą, że gracze muszą wylosować jedną z pięciu familii. Otrzymuj oni 12 żetonów przysług, oraz talię 12 kart, którą po przetasowaniu umieszczają przy swojej planszy. (ważne! grając z dodatkiem "Pięć Rodzin" zawsze używamy 7 Pałaców i 7 Przedsiębiorstw, bez względu na liczbę graczy!). Co zmienia pierwszy dodatek? Po fazie Dochodu z podstawowej wersji gry "Dziedzictwo. Testament Diuka De Crecy", gracze dobierają 3 karty z talii rodzin. Wybierają jedną kartę i mogą ją zaoferować graczom- za żetony przysług ich rodzin! Zmieni to podejście do gry, wyjdą na światło dzienne pałacowe intrygi! Żetony przysług bowiem można wykorzystać na nowej planszy akcji- opłacając koszt w żetonach przysług, możemy np. zająć pole akcji, zajęte wcześniej przez innego gracza! Będziemy mogli zakupić dodatkową akcję, bądź nabyć pion Dodatkowej Akcji! "Pięć Rodzin" oferuje również rozszerzenie talii Dzieci. "Wyjątkowe Narodziny" wypierają karty Komplikacji, otwierając zupełnie nową drogę do zwycięstwa. trzeci dodatek to odświeżona talia Patronów- nowe głowy rodów, to inny sposób punktowania!

Przygotowani na paryską etykietę? "Pięć Rodzin" wprowadzi Was w zupełnie nowy świat pałacowych intryg. Swatanie, oczekiwanie dzieci, walka o prestiż i majątek! Wszystko dzięki dodatkowi dostaje rumieńców emocji! "Dziedzictwo. Testament Diuka De Crecy: Pięć Rodzin" to także odmieniony wariant jednoosobowy!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2016-03-08 15:11:49