Ciężarówką przez Galaktykę: Misje
Pudełko wymiary
16 x 23 x 5 cm
16 x 23 x 5 cm
Waga około
0.4 kg
Ocena
7.97
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Kategorie
dodatek do gry (Expansion for Base-game)
humorystyczna (Humor)
w czasie rzeczywistym (Real-time)
science Fiction (Science Fiction)
eksploracja przestrzeni kosmicznej (Space Exploration)
transport (Transportation)
Ocena na BGG
7.97/10 na 487 głosy
Nazwa oryginalna
Galaxy Trucker: Missions
Mechaniki
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
rozmieszczanie elementów (Tile Placement)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 14 lat
Liczba graczy
od 2 do 5 osób
Czas gry
od 50 do 70 min.
Rok premiery
2015
Rok wydania
2016
Autor
Vlaada Chvátil
Pudełko zawiera
* 70 części z ładunkiem
* 16 dużych kart misji
* 26 superkart przygód
* instrukcja
Jest to dodatek do serii Ciężarówką przez Galaktykę

Opis

Ekstremalnie trudne warunki?- przecież zawsze może być gorzej!

W grze "Ciężarówką przez Galaktykę" jesteśmy pracownikami korporacji, która nie zważając na niebezpieczeństwa zleca nam zadanie- dostarczenie towaru na drugi kraniec kosmosu. Łatwe zadanie? A nie! Korporacja nie opłaca nam podróży- mało tego! Sami musimy sobie ten statek zbudować. Najważniejsze by wytrzymał dotarcie do celu- powrót korporacji nie obchodzi. Ciekawe zadanie prawda?

"Ciężarówką przez Galaktykę: Misje" to rozszerzenie, które znacznie urozmaica podstawową wersję gry. Karty tytułowych Misji, poza wprowadzeniem fabularnym, określają różnorodne zmiany. Jedna karta Misji może wpłynąć na przygotowanie gry, inna modyfikuje przebieg rozgrywki, a jeszcze inna podbija nagrodę. Te bardziej wymagające Misje obrócą "Ciężarówką przez Galaktykę" do góry nogami, korzystając ze wszystkich wyżej wymienionych możliwości. Zaskoczeni? Nieeee! Korporacje nie mają serca, doskonałym przykładem jest właśnie ta rodzinna gra planszowa! Co powiecie na przewiezienie ładunków wybuchowych? Lekki wstrząs i... zakończycie swój lot "Ciężarówką przez Galaktykę" w hangarze startowym. Jeszcze jednym urozmaiceniem, które znajdziemy w pudełku "Ciężarówką przez Galaktykę: Misje" są superkarty. Które wcale dla graczy super nie są. Przedstawiają one zdarzenia (podczas fazy lotu), przytrafiające się oczywiście przewoźnikom! Zwykły meteor nie miał wpływu na trasę Twojego statku? A co powiesz na Deszcz Meteorów? A jeśli zgodziłeś sie przewozić materiały wybuchowe? :)

Jak widać- "Ciężarówką przez Galaktykę: Misje"- to dodatek, który znacznie podnosi poziom trudności! Familijne kosmiczne przygody stają się jeszcze bardziej... przygodowe! Masz opatentowany wzór swojego statku kosmicznego? A jeśli w założeniach Misji, będzie wymóg umieszczania silników na przedzie, a dział z tyłu "Ciężarówki"? Przygotuj się na niezłą gimnastykę przy budowaniu i lepiej pożegnaj się ze wszystkimi bliskimi- "Ciężarówką przez Galaktykę: Misje"- sprawi, że w najlepszym przypadku... zabłądzisz na obrzeżach kosmosu! 

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2016-03-09 15:55:53