Zakazane Gwiazdy
Pudełko wymiary
29.5 x 29.5 x 14 cm
29.5 x 29.5 x 14 cm
Waga około
2.5 kg
Ocena
7.98
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Galakta
Kategorie
blef (Bluffing)
walka (Fighting)
figurkowa (Miniatures)
science Fiction (Science Fiction)
gry wojenne (Wargame)
Pozycja na BGG
134
Ocena na BGG
7.98/10 na 9215 głosy
Nazwa oryginalna
Forbidden Stars
Mechaniki
kontrola obszarów (Area Majority / Influence)
ruch po obszarach (Area Movement)
--------- (Card Play Conflict Resolution)
tworzenie talii (Deck, Bag, and Pool Building)
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
zarządzanie ręką (Hand Management)
plansza modułowa (Modular Board)
--------- (Order Counters)
różne zdolności graczy (Variable Player Powers)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 14 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 120 do 180 min.
Rok premiery
2015
Rok wydania
2016
Autor
Samuel Bailey James Kniffen Corey Konieczka
Pudełko zawiera
* 1 Zasady Wprowadzające
* 1 Kompletna Księga Zasad
* 105 plastikowych jednostek
* 35 plastikowych zabudowań
* 4 arkusze frakcji
* 112 kart Walki
* 32 karty Wydarzeń
* 20 kart Ulepszeń rozkazów
* 4 karty pomocy
* 36 żetonów zasobów
* 36 żetonów kontroli zabudowań
* 32 żetony rozkazów
* 24 żetony celów
* 12 żetonów walki
* 12 kafli systemów
* 16 specjalnych kości
* 4 żetony Burz Osnowy
* 4 liczniki materiałów
* 1 żeton pierwszego gracza
* 1 tor czasu
* 1 znacznik rundy
Jest to samodzielna gra do serii Warhammer

Opis

Odkryto nowy sektor- Gromadę Herakon!

Jest 41. milenium, cztery największe potęgi uniwersum Warhammera 40 000 stają do wyścigu o dostęp i dominację nad nowym terytorium. Heretycy Chaosu? Niezliczone hordy Orków? Imperium Ludzi? A może Eldarowie? Komu uda się skolonizować nowe światy i wykorzystać zebrane na nich surowce do zyskania przewagi w wojnie? Oto "Zakazane Gwiazdy"- strategiczna gra planszowa, która rzuca nas w sam środek krwawego sporu. Gracze wcielają się w stronnictwa i wykorzystując każdą możliwość starają się włączyć Gromadę Herakon do swojej strefy wpływów. Mroczny sektor zaczerwieni sie od krwi i ognia, ponieważ żadna Frakcja nie zrezygnuje!


"Zakazane Gwiazdy" przeznaczone są dla 2 do 4 osób, w wieku co najmniej 14 lat. Przygotowanie rozgrywki przebiega zgodnie ze wskazówkami instrukcji. Plansze sektorów ustawiamy na środku (zależne od ilości uczestników), umieszczamy na niej żetony Osnowy, żetony Zwycięstwa, oraz początkowe jednostki Frakcji. Każdy z graczy otrzymuje swoją plansze pomocniczą, wskaźnik surowców, oraz niewykorzystane rezerwy wojska. Otrzymujemy również trzy talie- Walki, Ulepszeń, oraz Wydarzeń. Uczestnicy dostają do dyspozycji 8 żetonów rozkazów- 4 różne rozkazy, po dwie kopie każdy-za pomocą których będą prowadzić główne działania. Gdy wszystko przygotowane możemy rozpoczynać "Zakazane Gwiazdy". Celem stronnictwa jest zdobycie 2 punktów strategicznych w Gromadzie Herakon- jak można się domyślić- znajdują się one w różnych częściach mapy. W każdej z 8 rund, gracze rozpoczynają od wydawania rozkazów. Polega to na umieszczeniu jednego z żetonów  na konkretnym sektorze. Nie ma ograniczeń ile rozkazów można wydać na jeden sektor- możemy położyć dwa rozkazy, lub trzy na jednej części mapy, a nawet dołożyć swój rozkaz do kawałka planszy, na którym już leży wcześniej wydany rozkaz wrogiej armii. Gdy uczestnicy rozdysponują cztery z posiadanych żetonów przystępujemy do wykonania rozkazu. W kolejności od Pierwszego Gracza, każdy rozpatruje żeton z dowolnego sektora (warunek- musi leżeć na wierzchu stosu!). Jakie są dostępne akcje? na przykład: Werbunek i tworzenie nowych zabudowań- fabryk, miast, bastionów. Dostępny jest żeton dominacji- siłą zdobywamy surowce ze światów danego sektora. Trzecia możliwość to ruch- jednostki z sąsiednich sektorów mogą przesunąć się W KIERUNKU wydanego rozkazu- jeśli napotkają jednostki wroga automatycznie atakują. Gracze sumują siłę jednostek i otrzymują odpowiednią liczbę Kostek Walki. Po rzucie, każda ze stron konfliktu dokłada jedną zakrytą kartę- pozwalającą wykonać specjalny atak, bądź wykorzystać strategię odpowiednią dla kierowanej przez nas frakcji. Po odsłonięciu rozliczamy straty. Jeśli obie strony dalej "stoją na własnych nogach", rozstrzygamy kolejną potyczkę (max. trzy). Ostatnim żetonem rozkazu jest Zakup nowych ulepszeń i kart walki. Czwarty rozkaz pozwala również odsłonić jedno z wydarzeń (przeważnie przychylne dla Frakcji) i przesunąć Osnowy- co jest dość istotnym elementem przemieszczania wojsk!

"Zakazane Gwiazdy" to kolosalne pudełko, wypełnione po brzegi elementami pierwszej jakości- duże znaczniki, z grubej tektury, doskonale wykonane figurki dla każdej z frakcji, modele miast i innych zabudowań. Zawartość zachwyci koneserów planszówkowych, ale nie tylko! W grze chodzi o dominację- każdy wielbiciel strategicznych gier planszowych, na pewno się nie zawiedzie! Duże pole do popisu, krwawe bitwy i cztery różnorodne frakcje pozwolą zanurzyć się w świecie opętanym przez wojnę z Warhammera 40 000! Stań po jednej ze stron i przejmij "Zakazane Gwiazdy"!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2016-03-17 17:22:49