Festiwal Lampionów
Pudełko wymiary
9 x 27.5 x 6.5 cm
9 x 27.5 x 6.5 cm
Waga około
0.7 kg
Ocena
6.88
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Games Factory
Pozycja na BGG
942
Ocena na BGG
6.88/10 na 11161 głosy
Nazwa oryginalna
Lanterns: The Harvest Festival
Mechaniki
zarządzanie ręką (Hand Management)
budowa schematów (Pattern Building)
zbiory zasobów (Set Collection)
rozmieszczanie elementów (Tile Placement)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 30 do 40 min.
Rok premiery
2015
Rok wydania
2016
Autor
Christopher Chung
Pudełko zawiera
* 36 kafelków jeziora
* 56 kart lampionów
* 30 kart talentów
* 4 karty pomocy
* 20 znaczników łódek
* 1 instrukcja

Opis

Pełnie księżyca uczcijmy przepięknym wydarzeniem!

Wieczorem, dwunastego miesiąca kalendarza lunarnego mieszkańcy Chin organizują "Festiwal Lampionów"! Jest to kolorowe wydarzenie podczas którego, przeróżne lampiony wypływają na wody jeziora, komponując się w śliczne wzory, budzące zachwyt ludu, jak i cesarza. Dzięki grze "Festiwal Lampionów" mamy okazję uczestniczyć w tym zachwycającym święcie... 

...oczywiście nie tylko jako widz! Od 2 do 4 osób, w wieku minimum 8 lat, wciela się w zarządców imprezy. To od nas zależy, czy w tym roku "Festiwal Lampionów" pobije poprzednie wydarzenie, czy zostanie zapomniany. Gracze otrzymują trzy kafelki jeziora prezentujące wzory tworzone z lampionów, oraz jedną kartę lampionu. Talie występujące w grze należy rozdzielić na odpowiednie kolory oraz punkty i wraz ze statkami umieścić w zasięgu wszystkich uczestników. Płytka startowa ląduje na środku strefy gry (a resztę kafelków w zakrytym, przetasowanym stosie obok talii). Możemy rozpoczynać świętowanie. W swoim ruchu gracz będzie dokładał jeden ze swoich płytek do tworzącej się planszy jeziora. Uwaga! Boki nie muszą do siebie pasować. Następnie każdy z graczy otrzymuje kartę lampionu o kolorze wskazanym przez najbliższą mu krawędź dołożonej właśnie płytki. Dodatkowo aktywny gracz, otrzymuje bonusowe karty za każdy bok dopasowany kolorem do planszy! Na koniec tury możemy wymienić zebrane zestawy kart lampionów na punkty! Wygrywa gracz, który po zabudowaniu całego jeziora (wyczerpaniu się stosu płytek) zyskał najwięcej punktów!

Prosta gra logiczna dla całej rodziny, nagrodzona przez Mensę! Pięknie wydany "Festiwal Lampionów" pozwoli zabrać całą familię na to kolorowe, coroczne święto! I chociaż nie oddalimy się od miejsca gry- będziemy mieli możliwość obejrzenia fantazyjnych wzorów tworzących się (naszą ręką) na tafli jeziora. Nie czekaj roku, do 12 pełni księżyca! Rozłóż grę "Festiwal Lampionów", zwołaj znajomych i ciesz się tym wyjątkowym świętem co wieczór!

Nagrody i wyróżnienia

  • Mensa Select (USA)
    Mensa Select (USA) ()
    2015 (miejsce 3)

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2016-03-29 14:35:56