Gra ze śliwką na okładce i liczbą Pi w tle
Pudełko wymiary
13 x 18 x 4 cm
13 x 18 x 4 cm
Waga około
0.3 kg
Ocena
6.56
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Lucrum Games
Kategorie
gra karciana (Card Game)
Pozycja na BGG
3212
Ocena na BGG
6.56/10 na 1474 głosy
Nazwa oryginalna
Plums
Mechaniki
licytacja (Auction/Bidding)
dociąganie kart (Open Drafting)
--------- (Selection Order Bid)
zbiory zasobów (Set Collection)
trikowanie (Trick-taking)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 3 do 5 osób
Czas gry
od 30 do 40 min.
Rok premiery
2015
Rok wydania
2016
Autor
Matthias Cramer
Pudełko zawiera
* 75 kart 8 różnych owoców kolekcjonerskich (truskawa, jabłko, jeżyna, figa, gruszka, biała porzeczka, pomarańcza, wiśnia)
* 18 kart śliwki
* 18 kart Pi
* 7 kart kolejności w turze gry
* 1 karta psa obronnego
* instrukcja

Opis

Długi tytuł, krótka i przyjemna gra!

Wydawnictwo Lucrum powtarza sukces "Intrygantów" i "Red7" w zupełnie nowej formie! "Gra ze śliwką na okładce i liczbą Pi w tle" to nowoczesna gra karciana przeznaczona dla 3 do 5 osób, w wieku co najmniej 8 lat. Wydana z prześlicznymi, przyrodniczymi rycinami, zachwyci każdego wielbiciela dynamicznych planszówek, oraz zupełnego nowicjusza! O co chodzi? O owoce? Dlaczego Pi? I co tu robi pies?

"Gra ze śliwką na okładce i liczbą Pi w tle" to pomysłowa mechanika zarządzania ręką kart. Celem zabawy jest zebranie jak największej liczby punktów zwycięstwa. Jak to zrobić? Gra przebiega przez trzy rundy, każda liczy 5-6 tur. Na początku każdej rundy gracze otrzymują "rękę" kart. W każdej turze gracze na "trzy-cztery" wykładają przed siebie jedną kartę owocu. Następnie w zależności od liczby na karcie (od największej do najmniejszej) gracze zgarniają dla siebie jedną z kart leżących na stole, natychmiastowo wykonując akcję przypisaną do karty. Jakie występują akcje w grze? Możemy zabrać komuś kartę owocu, dobrać trzy karty Pi, lub przejąć Psa Obronnego (chroni przed zabieraniem kart). Zagarniętą kartę umieszczamy przed sobą. Rozpoczyna się kolejna tura. Skąd punkty? Karty nie posiadające Akcji, możemy zamienić na punkty- np. za trzy takie same owoce, otrzymamy 6 punktów, za dwie pary owoców 8 punktów itp. Co w grze daje nam karta Pi? Zagrana na kartę owocu, podbija jego wartość o 3,14! :)

Przekonaj się jak szczególnym owocem staje się śliwka! Dynamiczna gra, o prostych zasadach, w kompaktowym wydaniu! "Gra ze śliwką na okładce i liczbą Pi w tle" to tytuł na wyjazd, na imprezę i na spotkanie rodzinne! Nie czekaj- daj się wkręcić w pomysłowy mechanizm zdobywania punktów!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2016-04-04 12:48:57
Śliwka