Ashes: Odrodzenie z Popiołów
Pudełko wymiary
29.5 x 29.5 x 7.5 cm
29.5 x 29.5 x 7.5 cm
Waga około
1.6 kg
Ocena
7.3
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
CUBE - Factory of Ideas
Kategorie
gra karciana (Card Game)
fantasy (Fantasy)
walka (Fighting)
Pozycja na BGG
765
Ocena na BGG
7.3/10 na 6053 głosy
Nazwa oryginalna
Ashes Reborn: Rise of the Phoenixborn
Mechaniki
draft (Closed Drafting)
--------- (Deck Construction)
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
--------- (Die Icon Resolution)
zarządzanie ręką (Hand Management)
--------- (Interrupts)
różne zdolności graczy (Variable Player Powers)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 14 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 30 do 120 min.
Rok premiery
2015
Rok wydania
2015
Autor
Isaac Vega
Pudełko zawiera
* 267 kart
* 77 żetonów
* 40 kości
* znacznik pierwszego gracza
* instrukcja

Opis

Po jednej wojnie przychodzi kolejna!

Świat został zniszczony przez panoszące się po nich bestie- chimery! Potwory zostały poskromione przez ludzi obdarzonych niewyobrażalną, prawie boską mocą- Odrodzonych. Niestety, kiedy wydawało się że w krainie Argai zagości pokój... wybuchła kolejna wojna. Kto z Potężnych ma prawo do tronu? "Ashes: Odrodzenie z Popiołów" to gra karciano-kościana,  rzucająca nas w sam środek tego konfliktu. Którego Odrodzonego wybierzesz? Kogo będziesz reprezentował? Odrodzeni są bezlitośni- albo stoisz po ich stronie, albo zetrą Cię na popiół...


"Ashes: Odrodzenie z Popiołów" to tytuł przeznaczony dla dwóch do czterech osób, w wieku co najmniej 14 lat. Rozpoczynając rozgrywkę wybieramy swojego Odrodzonego. Wraz z nim przypada nam... no właśnie! i tu jest pole do popisu! Ponieważ "Ashes: Odrodzenie z Popiołów" to gra oparta o budowę talii. Pierwsze partię możemy rozegrać z proponowanym zestawem kart- 6 takich znajduje się w tej grze podstawowej. Ale na jednej rozgrywce sie nie kończy- w trakcie kolejnych przygotowań inaczej będziemy budowali nasz Deck, tak by zmaksymalizować możliwości oferowane przez danego Odrodzonego. Bo oczywiście celem gry jest pokonanie innych pretendentów do tronu. Jak to zrobić? Po wybraniu Odrodzonego otrzymujemy talię. Karty przedstawiają najróżniejszych sojuszników, czary, oraz wydarzenia, które mają dopomóc nam w walce o władzę. Przygotowując rozgrywkę mamy możliwość WYBRANIA 5 z nich. One będą tworzyły nasza startową "Rękę kart". Następnie talię przetasowujemy i układamy zakrytą przed sobą. Dodatkowo otrzymujemy kości magii. Możemy grać! "Ashes: Odrodzenie z Popiołów" przebiega w turach. Na początku każdej z nich uczestnicy rzucają wszystkimi kostkami magii- są to ich zasoby na dany etap gry. Teraz gracze muszą naprzemiennie wykonywać akcje- zagrywać karty (płacąc koszt w kostkach), aktywować karty (płacąc koszt w kostkach), rzucać czary lub wpisywać je do księgi swoich zaklęć (również pokrywając koszt kostkami). Możemy też odrzucając jedną kartę z ręki bądź z wierzchu talii dobrać kostkę itp. Większość przyzwanych istot (sojuszników) ma zdolność ataku- jest to kluczowa akcja! Pamiętajmy, że celem gry "Ashes: Odrodzenie z Popiołów" jest właśnie zabicie Odrodzonego, którego wybrał przeciwnik.

Oto gra, w której już od początku masz praktycznie nieskończoną ilość kombinacji! Trzy warianty- budowa własnej talii, draft, bądź możliwość skorzystania z przygotowanego przez instrukcję zestawu- pozwalają sprawdzić różne strategię i drogi do zwycięstwa. "Ashes: Odrodzeni z Popiołów" to mnogość możliwości i niespotykanych dotąd połączeń. ZACZYNASZ z WYBRANYMI, a nie z losowymi kartami. Kostki Magii możesz wykorzystać do zakupu kolejnych kart, ale sprytne przygotowanie może sprawić, że same staną się bronią! Gotowi na emocjonujące starcie prawie boskich potęg? "Ashes: Odrodzeni z Popiołów" to czas zaciętych walk i uważnych strategii- każdy najmniejszy błąd może być wykorzystany przez przeciwnika! Nie daj się spopielić na starcie- bo zestaw podstawowy to tylko początek- "Ashes: Odrodzenie z Popiołów" przewiduje dodatkowe talie, oraz zestawy rozszerzające!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

  • Koszulki Rebel (63,5x88 mm) CCG 100 sztuk
    Koszulki Rebel (63,5x88 mm) CCG 100 sztuk
    liczba sztuk: 3
  • Koszulki Rebel (63,5x88 mm) CCG Premium 100 sztuk
    Koszulki Rebel (63,5x88 mm) CCG Premium 100 sztuk
    liczba sztuk: 3

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2016-04-13 15:03:05