Gra o Tor
Pudełko wymiary
9.5 x 19.5 x 2 cm
9.5 x 19.5 x 2 cm
Waga około
0.2 kg
Ocena
6.35
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Kategorie
gra karciana (Card Game)
puzzle (Puzzle)
pociągi (Trains)
Pozycja na BGG
3513
Ocena na BGG
6.35/10 na 1979 głosy
Nazwa oryginalna
Game of Trains
Mechaniki
dociąganie kart (Open Drafting)
--------- (Ordering)
budowa schematów (Pattern Building)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 25 do 35 min.
Rok premiery
2015
Rok wydania
2016
Autor
Alexey Konnov Alexey Paltsev Anatoliy Shklyarov
Pudełko zawiera
* 88 kart: 4 lokomotywy i 84 wagony
* instrukcja

Opis

Pociągi do kieszeni!

Oto karciana gra planszowa od wydawnictwa Rebel. Nadchodzi zima... trudny okres... a do Westeros daleko! Tylko najlepszy dotrze do celu podróży... i właśnie tu rozpoczyna się "Gra o Tor"! Gracze wcielają się w motorniczych, przed którymi stoi niełatwe zadanie ułożenia wagonów w odpowiedniej kolejności. Uważnie obserwuj poczynania przeciwników, pociąg może być tylko jeden- a "Gra o Tor" nie zna litości!

Przygotowując rozgrywkę, dwóch do czterech osób, w wieku co najmniej 8 lat zasiada do stołu. Przetasowaną talię kart kładziemy na środku. Każdy uczestnik zabawy otrzymuje jedną Lokomotywę, oraz 7 losowych kart, które rozkłada za nią. Z talii dobierania odsłaniamy karty w liczbie równej ilości osób grających. Możemy rozpoczynać! "Gra o Tor" przebiega w turach. Gracz w swoim ruchu może dobrać jedną kartę w ciemno z talii i podmienić ją z jednym swoim wagonikiem (podmienioną kartę układamy na środku). Lub wybrać jedną z kart ze środka stołu i wykonać przedstawianą przez nią akcje. Co możemy zrobić? Przesunąć dane wagoniki, usunąć te za lokomotywą, lub z ogona- sobie, bądź przeciwnikom. "Gra o Tor" ma prosty cel- wagoniki poza akcjami, przedstawiają numerki- komu się uda ułożyć je w kolejności rosnącej- zwycięża!

Zostań największym motorniczym Westeros! "Gra o Tor" jest prostą karcianką, do której zasiąść może każdy- przejrzyste zasady, kompaktowy rozmiar, przyjemne grafiki. Tytuł doskonale sprawdzający się w zabawie z dziećmi, jak i wśród znajomych- lubiących bardziej zaawansowane gry. Para w ruch, lokomotywa nagrzana- teraz tylko odpowiednie podpięcie wagoników i będziesz bohaterem całej krainy!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2016-04-14 14:35:27