Niet!
Pudełko wymiary
15 x 15 x 4 cm
15 x 15 x 4 cm
Waga około
0.4 kg
Ocena
6.76
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
2 Pionki
Kategorie
zwierzęta (Animals)
gra karciana (Card Game)
Pozycja na BGG
1896
Ocena na BGG
6.76/10 na 2746 głosy
Nazwa oryginalna
Nyet!
Mechaniki
zarządzanie ręką (Hand Management)
dociąganie kart (Open Drafting)
partnerstwo (Team-Based Game)
trikowanie (Trick-taking)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
od 2 do 5 osób
Czas gry
od 20 do 40 min.
Rok premiery
1997
Rok wydania
2016
Autor
Stefan Dorra
Pudełko zawiera
* 60 kart
* 5 kart postaci
* 32 żetony Nyet
* karta bonusowa
* plansza
* instrukcja

Opis

Niet! Klasyka w nowoczesnym wydaniu!

Lubisz gry karciane? W takim razie "Niet!" jest idealną propozycją dla Ciebie! Wydany w eleganckim pudełku sprawdzi się na każdym wyjeździe i w każdym "karcianym" towarzystwie. Co skrywa sowiecki misiek? Otóż nic innego jak wariację klasycznych kierek z nutką nowoczesności! Proste zagrywanie kart, gra zespołowa i szybki czas rozgrywki- przygotujcie się na "Niet!"

Do gry zasiada od 2 do 5 osób, w wieku co najmniej 10 lat. Każdy uczestnik wciela się w jedną z pięciu postaci. Po wyborze, otrzymuje zestaw żetonów "Niet!". Planszetkę umieszczamy w widocznym miejscu (nie na środku stołu!) i możemy rozpoczynać. Gra dzieli się na dwa etapy. Pierwszym jest ustalenie reguł danego rozdania- tak jest! W "Niet!" każda runda będzie wyglądała inaczej! Etap ten polega na umieszczniu przez uczestników (po jednym!) swoich żetonów "Niet!" na miniplanszy. Każdy położony znacznik, wyklucza z gry jedną zasadę. Ta Faza gry trwa do momentu, aż w każdym wierszu planszy pozostanie jedno niezasłonięte pole. Co takiego pozwala ustalić plansza? Z iloma kartami zaczniemy grę, kto jest graczem rozpoczynającym, jaki będzie kolor Atu (atutowy), lub super Atu i najważniejsze- ile punktów zyskamy za zdobytą lewę (stosik kart). Przechodząc do drugiego etapu Wyznaczony Gracz Rozpoczynający dzieli grających na dwa zespoły, a nastepnie wyrzuca pierwszą kartę. Determinuje ona kolor Lewy (stosu kart). Teraz gracze wykładają na środek po jednej karcie w obowiązującym kolorze (lub jakąkolwiek, jeśli danego koloru nie posiadają). Lewę zdobywa osoba, która wyłożyła najwyższą kartę w kolorze Gracza Rozpoczynającego, a drużyna, w której skład wchodził właściciel najsilniejszej karty punktuje! "Niet!" kończy się po 5-10 rundach, w zależności jak ustalimy, lub po osiągnięciu przez jednego z graczy określonego przed grą pułapu punktowego.

Gotowi na odświeżenie klasycznej gry karcianej? Kierki to proste zasady! Ale "Niet!" rzuca na nie zupełnie nowe światło! Sprytne zagrywanie kart to nie wszystko- warto sprzymierzyć się z silniejszą ekipą! Tylko kto to będzie? Może blefują i licza na nasze karty? Lepiej być w liczniejszym zespole? "Niet!" wymaga pokerowej twarzy, wyczucia chwili i stanowczego negowania niepasujacych nam reguł! :)

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

  • Koszulki Rebel (61x112 mm) French Tarot 100 sztuk
    Koszulki Rebel (61x112 mm) French Tarot 100 sztuk
    liczba sztuk: 1

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2016-04-22 13:47:03