Rączki Złączki
Pudełko wymiary
20 x 20 x 5.5 cm
20 x 20 x 5.5 cm
Waga około
0.5 kg
Ocena
5.16
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
2 Pionki
Kategorie
zręcznościowa (Action / Dexterity)
gra dla dzieci (Children's Game)
imprezowa (Party Game)
w czasie rzeczywistym (Real-time)
Pozycja na BGG
23670
Ocena na BGG
5.16/10 na 67 głosy
Nazwa oryginalna
Hand Made Wonders
Mechaniki
partnerstwo (Team-Based Game)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 4 do 8 osób
Czas gry
od 10 do 15 min.
Rok premiery
2014
Rok wydania
2016
Autor
Bono Light
Nazwa oryginalna
Hand Made Wonders
Ocena na BGG
5.22
Pozycja na BGG
21346
Poziom trudności
1.00 na 5

Opis

Cuda dziełem rąk ludzkich!

Wiesz kto wzniósł Wielki Mur Chiński? Albo kto zbudował Koloseum? Oczywiście są efektem pracy wielu ludzkich rąk. A dzięki najnowszej grze imprezowej od wydawnictwa 2Pionki- będziesz mógł wziąć w tym udział! "Rączki Złączki" dają niepowtarzalną okazję uczestnictwa w szalonym procesie tworzenia- i w przeciwieństwie do gier o podobnej tematyce- nie zbieramy surowców, nie gramy przez trzy długie ery, nie opłacamy robotników! Ten nietypowy tytuł poruszy najbardziej zasiedziałych przy stole graczy- tak jest! Budulcem w grze "Rączki Złączki" są nasze własne dłonie!


Zaproś do zabawy od 4 do 8 osób i ustawcie się wygodnie przy stole (wyjątkowość tej gry, polega na ciągłym ruchu- stąd siadanie nie jest wskazane!). Następnie wyciągamy z pudełka gry "Rączki Złączki" kolorowe bransoletki- każdy uczestnik powinien otrzymać dwie (w różnych kolorach!). Po założeniu ich na nadgarstki możemy rozpoczynać. Podczas jednej rundy gry zostaniemy podzieleni na zespoły (składy będą się często mieszać w trakcie zabawy!), których celem będzie wzniesienie Sławnej Budowli. Członkowie drużyny, która szybciej wykona zadanie- otrzymują punkty. Uwaga! Dostajemy takie punkty, jakiej ręki użyliśmy do gry! (tzn. Jeśli graliśmy lewą ręką, dostajemy punkt dla Lewej Ręki). Jak przebiega runda? Gracze chowają obie dłonie za plecami-po czym na "trzy-cztery" wyciągają jedną z nich przed siebie. Kolory bransoletek przypisują nas do drużyny. Następnie Sędzia (wyznaczony na każdą rundę) odkrywa kartę zadania i ocenia precyzje oraz czas odtworzenia Cudu. Błyskawiczna runda kończy się przyznaniem punktów. Proste? Bardzo, a przy tym szalenie ekscytujące!

Z grą "Rączki Złączki" będziesz miał niepowtarzalną okazję zbudowania Kolosa z Rodos z pięści, dwóch palców i kciuka swoich znajomych! Sprytnie je ułóż, tak by precyzyjnie odwzorować szczegóły zachwycającej budowli! Ale pamiętaj, przeciwnicy nie tracą czasu! "Rączki Złączki" to świetny tytuł na wyjazdy, pod namioty! Doskonale się sprawdza jako gra integracyjna i (dosłownie!) rozgrzewka przed większym, poważniejszym tytułem!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2016-04-22 13:53:57