Wybuchowa Mieszanka (druga edycja)
Pudełko wymiary
29.5 x 29.5 x 7.5 cm
29.5 x 29.5 x 7.5 cm
Waga około
2 kg
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 30 do 60 min.
Rok premiery
2015
Rok wydania
2018
Autor
Stefano Castelli Andrea Crespi Lorenzo Silva
Pudełko zawiera
* podajnik kulek (do samodzielnego złożenia przed pierwszą rozgrywką)
* 80 kulek w 4 kolorach (i trochę kulek zapasowych)
* 15 żetonów biegłości
* 64 płytki eliksirów w 8 rodzajach
* 21 żetonów drobnej pomocy
* żeton pierwszego gracza
* 4 plansze stanowiska alchemicznego
* instrukcja
Jest to samodzielna gra do serii Wybuchowa Mieszanka

Opis

 W drugiej edycji gry znajduje się nowy złożony podajnik na kulki, wykonany z plastiku. Dodatek Wybuchowa Mieszanka: Piąta ingrediencja jest kompatybilny z nową edycją gry.

Zajmuj miejsce- egzamin z Eliksirów czas zacząć!

Po roku nauki w Szkole Czarodziejstwa i Szachrajstwa pora zachwycić nauczycieli. Dołączysz do zacnego grona Magów? Czy przyjdzie Ci powtarzać rok? Myślisz, że to żart? Otóż nie! To "Wybuchowa Mieszanka"! Prawdziwy egzamin z łączenia składników (łez jednorożca, łupieżu wróżki, ogrzej flegmy itp.) może zapewnić Ci wysoką ocenę, dzięki której będziesz miał lepszy start w świecie Czarodziejów!

"Wybuchowa Mieszanka" to tytuł dla 2 do 4 osób w wieku co najmniej 8 lat. Celem zabawy jest oczywiście zdanie egzaminu z najwyższą oceną. Żeby to zrobić będziemy mieszać ze sobą różne składniki tworząc eliksiry. Jak to zrobić? Przygotowując grę "Wybuchowa Mieszanka" gracze otrzymują osprzęt alchemiczny- palniki, a na nich miejsce na dwie buteleczki i zlewkę. Każdy eliksir ma zaznaczone jakich składników i w jakiej ilości potrzebuje (zaznaczają to otworki w żetonie). Gdy uda się całą butelkę wypełnić odpowiednimi składnikami- odwracamy ją. Mikstura jest gotowa do spożycia (na egzaminie z eliksirów bardzo wskazane jest wypicie stworzonego płynu :)). Oczywiście za mieszankę- otrzymamy punkty zwycięstwa (a za wypicie-specjalną zdolność!). Największą frajdą gry "Wybuchowa Mieszanka" jest zdobywanie ingrediencji! Po pierwsze- mają one formę kulek! Po drugie- wypadają ze specjalnego laboratoryjnego podajnika! W swoim ruchu ze składników wybieramy jedną kulkę- jeśli spadające kulki są tego samego koloru i się ze sobą zderzą- JE TEŻ ZABIERAMY! Jeśli uda się w ten sposób wytworzyć reakcję łańcuchową- tym lepiej! "Mieszanka Wybuchowa" kończy się zwycięstwem osoby z największą ilością punktów!

Familijna zabawa w Szkołę Magii i Szachrajstwa! "Wybuchowa Mieszanka" to ciekawa propozycja na deszczowe popołudnia w gronie rodzinnym i wśród zaawansowanych graczy! Zasady są proste, a zabawy z kulkami jest co nie miara! Kto nie lubi gier z dużymi, szklanymi kulami? "Wybuchowa Mieszanka" to pełna śmiechu lekcja alchemii! Komu uda się uwarzyć najbardziej wartościowy eliksir?

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2016-04-28 15:10:05