Wybuchowa Mieszanka (druga edycja)
Pudełko wymiary
29.5 x 29.5 x 7.5 cm
29.5 x 29.5 x 7.5 cm
Waga około
2 kg
Ocena
7.14
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Kategorie
fantasy (Fantasy)
puzzle (Puzzle)
Pozycja na BGG
483
Ocena na BGG
7.14/10 na 17274 głosy
Nazwa oryginalna
Potion Explosion
Mechaniki
rozpoznawanie schematów (Pattern Recognition)
zbiory zasobów (Set Collection)
wzajemne zniszczenie (Take That)
--------- (Variable Set-up)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 30 do 45 min.
Rok premiery
2015
Rok wydania
2021
Autor
Stefano Castelli
Nazwa oryginalna
Potion Explosion
Ocena na BGG
7.15
Pozycja na BGG
467
Poziom trudności
1.75 na 5
Pudełko zawiera
* podajnik kulek (do samodzielnego złożenia przed pierwszą rozgrywką)
* 80 kulek w 4 kolorach (i trochę kulek zapasowych)
* 15 żetonów biegłości
* 64 płytki eliksirów w 8 rodzajach
* 21 żetonów drobnej pomocy
* żeton pierwszego gracza
* 4 plansze stanowiska alchemicznego
* instrukcja
Jest to samodzielna gra do serii Wybuchowa Mieszanka

Opis

Zajmuj miejsce- egzamin z Eliksirów czas zacząć!

Po roku nauki w Szkole Czarodziejstwa i Szachrajstwa pora zachwycić nauczycieli. Dołączysz do zacnego grona Magów? Czy przyjdzie Ci powtarzać rok? Myślisz, że to żart? Otóż nie! To "Wybuchowa Mieszanka"! Prawdziwy egzamin z łączenia składników (łez jednorożca, łupieżu wróżki, ogrzej flegmy itp.) może zapewnić Ci wysoką ocenę, dzięki której będziesz miał lepszy start w świecie Czarodziejów!

"Wybuchowa Mieszanka" to tytuł dla 2 do 4 osób w wieku co najmniej 8 lat. Celem zabawy jest oczywiście zdanie egzaminu z najwyższą oceną. Żeby to zrobić będziemy mieszać ze sobą różne składniki tworząc eliksiry. Jak to zrobić? Przygotowując grę "Wybuchowa Mieszanka" gracze otrzymują osprzęt alchemiczny- palniki, a na nich miejsce na dwie buteleczki i zlewkę. Każdy eliksir ma zaznaczone jakich składników i w jakiej ilości potrzebuje (zaznaczają to otworki w żetonie). Gdy uda się całą butelkę wypełnić odpowiednimi składnikami- odwracamy ją. Mikstura jest gotowa do spożycia (na egzaminie z eliksirów bardzo wskazane jest wypicie stworzonego płynu :)). Oczywiście za mieszankę- otrzymamy punkty zwycięstwa (a za wypicie-specjalną zdolność!). Największą frajdą gry "Wybuchowa Mieszanka" jest zdobywanie ingrediencji! Po pierwsze- mają one formę kulek! Po drugie- wypadają ze specjalnego laboratoryjnego podajnika! W swoim ruchu ze składników wybieramy jedną kulkę- jeśli spadające kulki są tego samego koloru i się ze sobą zderzą- JE TEŻ ZABIERAMY! Jeśli uda się w ten sposób wytworzyć reakcję łańcuchową- tym lepiej! "Mieszanka Wybuchowa" kończy się zwycięstwem osoby z największą ilością punktów!

Familijna zabawa w Szkołę Magii i Szachrajstwa! "Wybuchowa Mieszanka" to ciekawa propozycja na deszczowe popołudnia w gronie rodzinnym i wśród zaawansowanych graczy! Zasady są proste, a zabawy z kulkami jest co nie miara! Kto nie lubi gier z dużymi, szklanymi kulami? "Wybuchowa Mieszanka" to pełna śmiechu lekcja alchemii! Komu uda się uwarzyć najbardziej wartościowy eliksir?

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2016-04-28 15:10:05