Roll for the Galaxy (edycja polska)
Pudełko wymiary
29.5 x 29.5 x 7.5 cm
29.5 x 29.5 x 7.5 cm
Waga około
2 kg
Ocena
7.59
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Portal
Kategorie
cywilizacyjna (Civilization)
kości (Dice)
ekonomiczna (Economic)
science Fiction (Science Fiction)
eksploracja przestrzeni kosmicznej (Space Exploration)
Pozycja na BGG
145
Ocena na BGG
7.59/10 na 31842 głosy
Nazwa oryginalna
Roll for the Galaxy
Mechaniki
--------- (Action Retrieval)
--------- (Contracts)
tworzenie talii (Deck, Bag, and Pool Building)
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
--------- (Follow)
symultaniczny wybór (Simultaneous Action Selection)
zróżnicowanie kolejności akcji (Variable Phase Order)
różne zdolności graczy (Variable Player Powers)
umieszczenie pracowników z kostkami (Worker Placement with Dice Workers)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 13 lat
Liczba graczy
od 2 do 5 osób
Czas gry
od 45 do 45 min.
Rok premiery
2014
Rok wydania
2019
Autor
Wei-Hwa Huang
Nazwa oryginalna
Roll for the Galaxy
Ocena na BGG
7.64
Pozycja na BGG
106
Poziom trudności
2.78 na 5
Pudełko zawiera
* 111 kostek
* 78 kafli
* 5 kubeczków
* 5 mat graczy
* 5 ekranów graczy
* 5 znaczników fazy
* 5 znaczników funduszy
* 33 żetony zwycięstwa
* woreczek
* instrukcja
Jest to samodzielna gra do serii Roll for the Galaxy

Opis

Kościana wersja Race for the Galaxy!

Bestsellerowa gra karciana o budowaniu międzygalaktycznego imperium, doczekała sie zupełnie nowej odsłony. "Roll for the Galaxy" to przeniesienie tego karcianego fenomanu na kości. Każdy z graczy będzie zdobywał nowe technologie, oraz kolonizował planety, bogacąc się i poszerzając swoje horyzonty. Wykorzystując pracowników (symbolizowanych przez kości) i przypisując ich do różnorakich akcji- władcy będą zbierać punkty zwycięstwa. Stawiasz na siłę militarną? Czy rozwój produkcji i handlu? A może bardziej odpowiednie będzie badanie kosmosu i starożytnych cywilizacji?

"Roll for the Galaxy" to strategiczna gra dla 2 do 5 osób, w wieku co najmniej 13 lat. Przygotowując rozgrywkę, gracze otrzymują kubek, planszetkę, Pasek Wyboru Akcji, zasłonę, oraz "Zestaw Początkowy Imperium" (składający się z kafelków frakcji i rodzinnej planety). Z woreczka wybieramy także po dwie losowe płytki- umieszczając je na odpowiednich polach- technologii bądź planety. Na środku kładziemy pule kostek (z których każdy otrzymuje robotników, według startowego zestawu imperium) oraz Kafle Akcji (stroną z X ku górze). Możemy rozpoczynać "Roll for the Galaxy"! Gra jest pozbawiona tur. Gracze wykonują poszczególne fazy jednocześnie- rozpoczynając od Rzutu Kostkami. Wyniki (skryte za zasłonką) przydzielają do poszczególnych akcji na Pasku Wyboru. Niektóre technologie (oraz wbudowana zdolność Dyktat) pozwala graczom przyporządkowywać kości bez względu na uzyskany wynik! Uwaga! W tej fazie gracze również poświęcają kostki na aktywację Akcji! Następuje odsłonięcie zasłonek. Uaktualnia to Kafle Akcji dostępne w tej turze- biorąc pod uwagę Paski Wyboru wszystkich uczestników, należy odwrócić odpowiednie kafle stroną aktywną do góry (akcje nieodsłonięte pozostają z widocznym X). Teraz gracze, według własnego uznania wykonują dostępne akcje. Czego możemy się podjąć w "Roll for the Galaxy"? Oczywiście Eksploracji (losując kafelek z woreczka), rozwijania technologii, kolonizowania planet- obie pozwalające wbudować odkryte płytki z planszetki gracza do swojego imperium, produkcji dóbr (umieszczania kostek na płytkach planet), lub sprzedaży (otrzymujemy kredyty galaktyczne), czy konsumpcji (zyskujemy punkty zwycięstwa). Ostatnią fazą jest nabywanie nowych pracowników (zakup kostek, które mogą wejść do kubka). "Roll for the Galaxy" toczy się do momentu, aż wyczerpią się punkty zwycięstwa w puli, lub jeden z uczestników rozbuduje swoje imperium do 12 kafli.

Rządz prawdziwym galaktycznym kolosem! Sam podejmij się akcji i obierz najkorzystniejsze dla siebie strategie! "Roll for the Galaxy" to dynamiczne rozbudowywanie cywilizacji- przy bardzo wymagających konkurentach (graczach). Komu los ześle bystrych naukowców? Komu potęgę militarną? Co skrywa kosmos w woreczku? Potrząśnij kubeczkiem na szczęście i zmierz się z "Roll for the Galaxy"- bardzo satysfakcjonująca grą o zarządzaniu kostkami!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2016-04-28 16:08:03