Wyspa Skye
Pudełko wymiary
19 x 27.5 x 7 cm
19 x 27.5 x 7 cm
Waga około
1.2 kg
Ocena
7.41
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Lacerta
Kategorie
ekonomiczna (Economic)
rozbudowa terytorium (Territory Building)
Pozycja na BGG
235
Ocena na BGG
7.41/10 na 23471 głosy
Nazwa oryginalna
Isle of Skye: From Chieftain to King
Mechaniki
licytacja (Auction/Bidding)
--------- (Catch the Leader)
zbiory zasobów (Set Collection)
rozmieszczanie elementów (Tile Placement)
TRN-04 progresywna kolejność (Turn Order: Progressive)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 5 osób
Czas gry
od 30 do 50 min.
Rok premiery
2015
Rok wydania
2022
Autor
Andreas Pelikan
Nazwa oryginalna
Isle of Skye: From Chieftain to King
Ocena na BGG
7.41
Pozycja na BGG
226
Poziom trudności
2.25 na 5
Pudełko zawiera
* 1 plansza
* 16 żetonow punktacji
* 78 żetonow terenu
* 1 worek
* 5 znaczników punktacji
* 6 żetonów odrzucenia
* 6 parawanów
* 1 znacznik rund
* 1 żeton gracza rozpoczynającego
* 73 monety
* 1 instrukcja
Jest to samodzielna gra do serii Wyspa Skye

Opis

Od Lairda do Króla!

Przepiękny krajobraz- sielankowe wzgórza, piaszczyste plaże, potężne łańcuchy górskie- ma bujną historię... Oto "Wyspa Skye", jedna z większych wysp Szkocji, o którą przez setki lat walczyło aż pięć różnych klanów! Stań na czele jednego z nich i wykaż się przedsiębiorczością- by zostać Królem. Sprzedawaj mniej wartościowe tereny, kupuj te o strategicznym znaczeniu i ciesz się poparciem ludu!

"Wyspa Skye" to familijna gra planszowa, dla dwóch do pięciu osób, w wieku, co najmniej 8 lat. Celem zabawy jest zdobycie jak największej ilości punktów. Rozpoczynając grę uczestnicy otrzymują zasłonkę, "kapitał początkowy", oraz płytkę ze swoją stolicą. Wszystkie kafelki wrzucamy do worka, a na torze punktacji losujemy 4 żetony określające za co na koniec rundy otrzymamy punkty (np. za różne budynki, odpowiednio połączone drogi itp.). Ważne jest to, że za każdym razem schemat punktowania będzie inny! Raz zapunktuje jeden żeton, raz dwa skrajne, by na koniec zapunktowały wszystkie! Jak wygląda tura w grze "Wyspa Skye"? W swojej rundzie gracz, losuje z worka trzy kafelki i umieszcza je za zasłonką. Następnie przypisuje do jednego z nich "siekierkę"- co oznacza, że żeton wróci do puli. Przy dwóch pozostałych gracz umieszcza określoną przez siebie kwotę pieniędzy- cenę. Po odsłonięciu zasłonki inni uczestnicy mogą zakupić od danego gracza kafelki, płacąc za nie koszt odpowiedniej wysokości. Osoba, która wystawiła kafelki na sprzedaż odzyskuje wtedy zarówno swoje jak i przeznaczone na kupno kafelka pieniądze. Jeśli nikt się nie skusi na ofertę gracza, stosik pieniędzy przepada, a gracz ten może ów kafelek umieścić na swojej wyspie (oczywiście tak, by pasował!). I to właściwie wszystko!

Zawalcz o dominacje! "Wyspa Skye" to bardzo prosta gra familijna, posiadająca rewelacyjną cechę- wysoką regrywalność! Żetonów punktowania jest aż 16! Co przy wykorzystaniu 4 na jedną rozgrywkę daje niesamowitą niepowtarzalność! Wytrzymałe kafelki, ładne grafiki i spora doza interakcji między graczami- w końcu licytować będziemy się z innymi o tereny! A co warto zaznaczyć- pieniądze na koniec rundy, również przynoszą punkty! Czy zatem warto zainwestować w kafelek? Czy zaryzykować, że nikt się nim nie zainteresuje? Zachęć do gry rodzinę i znajomych- przy grze "Wyspa Skye" na pewno nie będziecie się nudzić!

Nagrody i wyróżnienia

  • Spiel des Jahres - gra roku (Niemcy)
    Spiel des Jahres - gra roku (Niemcy) (Kennerspiel des Jahres - gra dla zaawansowanych graczy)
    2016 (miejsce 1)

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2016-05-06 13:27:47