Torcik
Pudełko wymiary
9.5 x 12.5 x 2 cm
9.5 x 12.5 x 2 cm
Waga około
0.1 kg
Ocena
4.84
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
G3
Kategorie
gra karciana (Card Game)
gra dla dzieci (Children's Game)
Ocena na BGG
4.84/10 na 25 głosy
Nazwa oryginalna
Cake Off!
Mechaniki
zarządzanie ręką (Hand Management)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 5 lat
Liczba graczy
od 3 do 6 osób
Czas gry
od 15 do 20 min.
Rok premiery
2015
Rok wydania
2016
Autor
Haim Shafir, Tal Schreiber
Pudełko zawiera
* 30 kart z tortem
* pisak z pieczątką
* płytka z tortem
* instrukcja

Opis

Ktoś ma dzisiaj urodziny?

Jeśli to urodzinowa impreza na pewno pojawi się "Torcik"! Bo na każdym party- poza ciastem, powinna pojawić się emocjonująca gra imprezowa! A "Torcik" doskonale na imprezie się sprawdzi! Gracze będą w skupieniu kolekcjonować kolorowe karty urodzinowych ciast- muszą wykorzystać cały swój spryt, spostrzegawczość, wykazać sie szybkim reagowaniem- by uniknąć karnych pieczątek! Tak jest! W pudełeczku od gry, znajdziemy specjalny pisak, służący do udzielana karnych pieczątek!


Do gry "Torcik" zapraszamy od 3 do 6 osób, w wieku co najmniej 5 lat. Talię kart należy potasować, a żeton Tortu umieścić na środku. Pisak, leżący w zasięgu ręki będzie potrzebny dopiero na koniec rundy. Gotowi? Gracze otrzymują z talii po 5 kart. I możemy rozpoczynać szaloną zabawę. "Torcik" jest grą czasu rzeczywistego- co znaczy, że nie ma w rundzie podziału na tury. Każdy gra w tej samej chwili. Celem zabawy jest zebranie 5 kart tortów w tym samym kolorze. Gracze, po rozpoczęciu, wymieniają jedną z kart z inną osobą biorącą udział w zabawie. I to koniec zasad. W momencie gdy ktoś zgarnie 5 tych samych ciast kładzie rękę na żetonie tortu. Inni gracze muszą zrobić to samo! Ostatni uczestnik, który dotknie żetonu otrzymuje karą pieczątkę! Gra "Torcik" trwa do momentu, aż któryś z graczy uzyska 5 karnych pieczątek.

Szykujemy się na urodziny? "Torcik" bez pieczenia! Zabawa pełna emocji- doskonała dla dzieci i osób rozpoczynających przygodę z planszówkami! I chociaż jest to gra dla najmłodszych, dorośli fani Halli Galli na pewno "Torcik" bardzo polubią! Pudełko jest kompaktowe, a plastikowa wypraska pozwoli utrzymać porządek- zorganizujcie party na wyjeździe!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2016-05-31 16:15:30