Bongo!
Pudełko wymiary
10 x 15 x 4 cm
10 x 15 x 4 cm
Waga około
0.2 kg
Ocena
6.08
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
2 Pionki
Kategorie
zwierzęta (Animals)
kości (Dice)
Pozycja na BGG
7779
Ocena na BGG
6.08/10 na 540 głosy
Nazwa oryginalna
Bongo!
Mechaniki
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
rozpoznawanie schematów (Pattern Recognition)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 8 osób
Czas gry
od 10 do 15 min.
Rok premiery
2000
Rok wydania
2016
Autor
Bruno Faidutti
Pudełko zawiera
* 8 kości zwierzaków
* 2 kości bambusa
* 30 znaczników trofeum
* instrukcja

Opis

Wyprawa na safari z wydawnictwem 2Pionki!

Lubisz gry takie jak Set, Dobble, czy Duuuszki? Oto coś dla Ciebie! Udowodnij, że osiągnąłeś mistrzostwo w grach imprezowych, że jesteś królem refleksu i spostrzegawczości, a dane analizujesz szybciej niż najnowsze komputery! "Bongo!" to kościana gra dla każdego- młodszego, czy starszego- ze znajomymi, czy krewnymi!

Zasady są proste! By rozpocząć "Bongo!" musimy znaleźć przynajmniej dwóch chętnych graczy. I tyle. Bez rozkładania- ponieważ cały urok gry kryje się w kostkach! Założeniem "Bongo!" jest krzyknięcie odpowiedniej nazwy zwierzęcia. Którego? Właśnie tego, wskazanego przez „bambusy”. Pierwszy gracz rzuca kostkami. Wyniki trzeba przeanalizować szybciej niż inni i głośno krzyknąć ("Bongo!" zrzesza krzykaczy :) ). Oczywiście wypatrujemy zwierząt. Na kostkach występuje Gnu, Bongo i Nosorożec. Które z nich zatem punktuje? Te wskazane przez żółte kostki. Np. Jeśli na żółtych kostkach pojawiły się dwa bambusy- szukamy zwierzęcia, które wyskoczyło na kostkach dwa razy. Proste? Jeśli się tak zdarzy! Ponieważ w "Bongo!" zwierzaki lubią płatać figle! A jeśli dwa zwierzaki wyskoczyły w parze? Wtedy musimy krzyknąć to trzecie zwierze :) a jeśli jedna żółta kostka pokazuje dwa bambusy, a druga jeden? Należy analogicznie szukać... trójki zwierząt! Za każdym razem gdy uda nam się zdobyć punkt- otrzymujemy trofeum. Gra kończy się w momencie, gdy ktoś zgromadzi po dwa trofea każdego z gatunków, lub 6 nagród jednego typu!

Zakręcony tytuł? To tylko podstawowy wariant! "Bongo!" oferuje znacznie więcej! Możemy dorzucić czerwone kości myśliwego- który wyłapuje zwierzynę! Znacznie podnosi to regrywalność! Mało? W tym maleńkim pudełeczku, jest jeszcze jedna kostka! Zielony Strażnik! Pilnuje on safari, przed zgubnymi kostkami myśliwego! Jeśli na zielonej i czerwonej kostce wypadnie ten sam wynik- anulują się! :) Zapraszamy na niepowtarzalną wyprawę na safari z "Bongo!"- sporo krzyku i emocji!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2016-06-03 14:00:42