Imago
Pudełko wymiary
15.5 x 20 x 4.5 cm
15.5 x 20 x 4.5 cm
Waga około
0.4 kg
Ocena
6.84
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Kategorie
dedukcja (Deduction)
imprezowa (Party Game)
Pozycja na BGG
1570
Ocena na BGG
6.84/10 na 4218 głosy
Nazwa oryginalna
Imagine
Mechaniki
ograniczona komunikacja (Acting)
partnerstwo (Team-Based Game)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 12 lat
Liczba graczy
od 3 do 8 osób
Czas gry
od 15 do 30 min.
Rok premiery
2015
Rok wydania
2016
Nazwa oryginalna
Imagine
Ocena na BGG
6.90
Pozycja na BGG
1324
Poziom trudności
1.06 na 5
Pudełko zawiera
* 61 przezroczystych kart
* 65 kart Enigmy
* 35 znaczników
* instrukcja

Opis

Kreatywność- zupełnie inaczej!

Oto świeże podejście do Kalamburów! "Imago" to hit imprezowy na miarę "Konceptu", czy "Time's up". Zadaniem graczy będzie przedstawienie hasła... i tyle. Co w tym nowego? Sposób przekazania informacji! "Imago" nie wymaga gestykulowania, nie zmusza do opowiadania, czy rysowania. Gra wyciśnie z Waszej wyobraźni ostatnie soki- ponieważ będzie wymagała bardzo kreatywnego podejścia!

Jak to wygląda? Do "Imago" potrzebujemy co najmniej 3 osób, z ukończonym 12 rokiem życia. Gracze zasiadają do stołu. Na widocznej dla wszystkich powierzchni rozkładają przezroczyste karty z obrazkami- pamiętając by środek pozostał pusty. Talię zadań tasujemy i układamy pod ręką. Teraz jesteśmy gotowi do gry! Cud gry "Imago" polega na przekazywaniu Haseł (nazywanych Enigmami) za pomocą przezroczystych kart. Możemy je układać jedną na drugą- z dwóch obrazków tworząc trzeci. Możemy je układać w pionie i w poziomie- tworząc model 3D, lub nawet animować- poruszając jedną kartą z całego stworzonego obrazu! Panuje tu całkowita dowolność! Ogranicza Was tylko Wasza kreatywność!

Szukacie dobrej imprezówki? "Imago" jest idealną propozycją! Nie gramy w drużynach, ani nie jesteśmy zmuszeni do pantomimy. Tutaj liczy się sprytne podejście do tematu, rozłożenie go na czynniki pierwsze i przedstawienie go za pomocą prostych kart. Kto zatem w Imago wygrywa? Osoba z największą liczbą punktów- przy każdej zagadce rozdajemy dwa punkty- jeden dla pokazującego, drugi dla osoby która rozgryzła Enigmę. Bardzo prosta, a niesamowicie ekscytująca wersja kalamburów!

Nagrody i wyróżnienia

  • Mensa Select (USA)
    Mensa Select (USA) ()
    2017 (miejsce 5)

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2016-06-07 16:04:27