Szalone Wózki
Pudełko wymiary
29.5 x 29.5 x 7.5 cm
29.5 x 29.5 x 7.5 cm
Waga około
1.9 kg
Ocena
5.8
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Portal
Kategorie
fantasy (Fantasy)
humorystyczna (Humor)
wyścigi (Racing)
Pozycja na BGG
10789
Ocena na BGG
5.8/10 na 571 głosy
Nazwa oryginalna
Crazy Karts
Mechaniki
planowanie ruchu (Action Queue)
--------- (Communication Limits)
sieć ruchu (Grid Movement)
zarządzanie ręką (Hand Management)
plansza modułowa (Modular Board)
--------- (Multiple Maps)
--------- (Programmed Movement)
--------- (Resource to Move)
papier, kamień, nożyce (Rock-Paper-Scissors)
--------- (Roles with Asymmetric Information)
symultaniczny wybór (Simultaneous Action Selection)
wzajemne zniszczenie (Take That)
partnerstwo (Team-Based Game)
różne zdolności graczy (Variable Player Powers)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 3 do 8 osób
Czas gry
od 45 do 60 min.
Rok premiery
2016
Rok wydania
2016
Autor
Charles-Amir Perret
Pudełko zawiera
* 72 karty (63x88mm)
* 1 Żeton butelki
* 4 dwustronne Plansze Toru
* 1 Startowa Plansza Toru
* 16 Żetonów Doładowania
* 29 żetonów Przeszkód
* 7 żetonów Awarii
* 7 żetonów Wzmocnienia
* 5 żetonów Usprawnień
* 9 Desek Rozdzielczych
* 4 Liczniki Doładowania
* 4 Prędkościomierze
* 8 zasłonek graczy
* 4 drewniane wózki
* kolorowa instrukcja

Opis

Nietypowa gra drużynowa. Dwóch kierowców- jeden wózek. Cel- Meta. Kto pierwszy dojedzie wygrywa. Ale czy to będzie takie proste? Oto turniej "Szalone Wózki"!

Gra familijna, która idealnie sprawdzi się na imprezie ze znajomymi! Od trzech do ośmiu graczy dzieli się na drużyny dwuosobowe. Każda z nich wsiada do jednego wózka... i tu zaczyna się zabawa! Obaj kierowcy otrzymują swoją deskę rozdzielczą- odpowiedzialną za inny układ wózka :) jeden kierowca może skręcać i hamować, drugi przyspieszać i strzelać- gra "Szalone Wózki" będzie wymagało niezwykłej kooperacji- ponieważ zawodnikom nie wolno podczas wyścigu rozmawiać!


Gra "Szalone Wózki" dzieli się na dwa etapy- pierwszy to rozgrzewka, drugi to Turniej właściwy. W Każdym przypadku na środku rozkładamy planszę, na niej wózki drużyn biorących udział w wyścigu. Gracze otrzymują swoje deski rozdzielcze, karty sterowania i zasłonki (by nikt nie widział co kierowca kombinuje). Poszczególne rundy wyścigu dzielą się na dwie fazy- Przygotowanie i Wyścig. W pierwszej gracze dobierają liczbę kart ze swojej talii odpowiadającej aktualnej prędkości wózka (im szybciej jedziemy, tym mniejszą mamy kontrolę nad machiną!) i rozkładają je na polach deski rozdzielczej. Aktywują w ten sposób pewną sekwencję (jeśli karta o wartości 1, położona jest na polu przyspieszenia, nasza prędkość wzrośnie o 1 itp.). Gdy wszyscy rozdysponują swoje komendy, przechodzimy do wyścigu. Odsłaniamy zasłonki i w kolejności inicjatywy (jedna z komend na desce rozdzielczej) rozpatrujemy (po kolei!) swoje akcje. "Szalone Wózki" są dość zakręconym tytułem, w którym z oczu współkierowcy trzeba wyczytać "co planujemy zrobić"- ponieważ jeśli zbytnio rozpędzimy wózek, współtowarzysz nie będzie mógł wykręcić! Dodatkowym utrudnieniem są przeszkody- którymi tor wyścigu jest usiany! Gdy zderzymy się z przeszkodą tracimy całą prędkość i wykonujemy karę z żetonu przeszkody (np. Trolle mogą nam psuć wózki). Osoba która zwycięży w rozgrzewce (pierwsza dotrze do mety) otrzymuje specjalne usprawnienia od sponsorów na dalszą część wyścigu! Gotowi na niesamowite emocje?

"Szalone Wózki" to zgranie, agresywne wózkowe przepychanki i niesamowite emocje! Piękne wydanie- drewniane elementy, mnóstwo kartonowych żetonów- przygotowane są z myślą o wciągającym charakterze gry (duża wytrzymałość)! Źle zrozumiałeś się ze współtowarzyszem? Żądasz rewanżu? Nic dziwnego! Niesamowity (wręcz gwarny!) klimat wyścigu "Szalone Wózki" sprawia, że pudełko niezwykle często ląduje na stole! Ktoś za bardzo wyrwał do przodu? Odstrzel mu koło- niech dalej skręca tylko w prawo! 

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2016-06-13 15:22:52