Wielka Księga Szaleństwa
Pudełko wymiary
25.5 x 25.5 x 7 cm
25.5 x 25.5 x 7 cm
Waga około
1.1 kg
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
2 Pionki
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 12 lat
Liczba graczy
od 2 do 5 osób
Czas gry
od 60 do 90 min.
Rok premiery
2015
Rok wydania
2016
Autor
Maxime Rambourg
Pudełko zawiera
*48 kart Klątw
* 35 kart Szaleństwa
*136 kart Żywiołów
* 56 kart Zaklęć
* 8 Arkuszy Adeptów Magii
* 17 kart Grymuaru
* 1 znacznik Przywołania
* 1 znacznik Rundy
* 1 Żeton Pierwszego Gracza
* 16 żetonów Żywiołów
* 1 plansza
* instrukcja

Opis

Uczniowie pragną wiedzy!

Po roku jako adept szkoły magii jesteś niezadowolony. Podobnie jak grupka Twoich przyjaciół. Długie godziny przepisywaliście formuły i zaklęcia, ograniczając praktykę do minimum. Co za nonsens! Szkoła Magii bez czarowania? Rządni wiedzy poszliście tropem szkolnych plotek, jakoby w piwnicznej bibliotece była skryta tajemnicza księga. Podobno po jej przeczytaniu zyskuje się niesamowita moc! I chociaż profesorowie przestrzegali, że to nie jest dobra droga do zrozumienia magii, a na ten kto do niej zajrzy postrada zmysły... postanowiliście jej poszukać! W końcu co mogą wiedzieć belfrowie, karzący przepisywać książki. Pewnie bronią prawdziwej magii przed Wami... I oto jest! "Wielka Księga Szaleństwa" stawia Was przed trudnym zadaniem! Otóż tomisko, rzeczywiście jest przeklęte! Po jej odnalezieniu, gdy tylko uchyliliście pierwszą stronę, na świat zaczęły wychodzić potwory... z Waszej winy!


Oto kooperacyjna gra przygodowa- Wielka Księga Szaleństwa, przeznaczona dla 2 do 5 osób, w wieku co najmniej 12 lat. Gracze wcielają się w dociekliwych uczniów, próbujących powstrzymać kataklizm jaki wywołało przebudzenie przeklętej księgi. Przygotowując rozgrywkę ustalamy poziom trudności i wybieramy sobie postać. Każdy z adeptów ma swoje atuty (specjalne zdolności), więc po przemyślanym wyborze- rozkładamy resztę elementów według podpowiedzi instrukcji. Przez 6 rund z Wielka Księga Szaleństwa będą wyłaniały sie bestie miotające w nas klątwy- celem graczy będzie zminimalizowanie szkód wywoływanych przez potwory, oraz -o ile się uda- odesłanie ich na powrót na przeklęte stronice. Gra przebiega w turach, wykonywanych naprzemiennie. Każdy gracz wykonuje poszczególne fazy- Koncentracja, Faza Potwora, Akcja, Regeneracja. W pierwszej odnawiają nam się rzucone wcześniej zaklęcia. Podczas następnego etapu pojawia się potwór, miotając w nas klątwy! Reagujemy na nie w fazie akcji. Zagrywając karty Żywiołów z ręki by pokryć koszt- możemy się podjąć rzucenia czaru, nauki nowego zaklęcia, próby przełamania klątwy lub wyleczenia Kart Szaleństwa (którymi obdarzają nas bestie!). Zamykając swoją turę- regenerujemy się (dobieramy karty na rękę) i przekazujemy znacznik aktywnego gracza. Gra Wielka Księga Szaleństwa kończy się w momencie gdy pokonamy ostatniego potwora (zwycięstwo graczy), lub wszyscy oszaleją (porażka graczy).

Gotowi na pełną magii przygodę? "Wielka Księga Szaleństwa" to familijna gra kooperacyjna, w której musimy starać się wspólnymi siłami przegonić wywołane bestie i zamknąć przeklęty tom. Wykorzystując cały swój spryt, oraz zdolności wybranego adepta, manipulujemy pulą kart- albo my, albo potwory! Nie dajcie się zwariować i sprzątnijcie bałagan, który spowodowała "Wielka Księga Szaleństwa", albo jak się o tym wszystkim dowiedzą nauczyciele... kto wie, jaki szlaban grozi za takie wykroczenie! 

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

 • Koszulki Rebel (43x65 mm) Mini USA 100 sztuk
  Koszulki Rebel (43x65 mm) Mini USA 100 sztuk
  liczba sztuk: 2
 • Koszulki Rebel (43x65 mm) Mini USA Premium 100 sztuk
  Koszulki Rebel (43x65 mm) Mini USA Premium 100 sztuk
  liczba sztuk: 2
 • Koszulki Rebel (63,5x88 mm) CCG
  Koszulki Rebel (63,5x88 mm) CCG
  liczba sztuk: 1
 • Koszulki Rebel (63,5x88 mm) CCG Premium
  Koszulki Rebel (63,5x88 mm) CCG Premium
  liczba sztuk: 1
 • Koszulki Rebel (80x80 mm) Wyvern 100 sztuk
  Koszulki Rebel (80x80 mm) Wyvern 100 sztuk
  liczba sztuk: 1

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2016-06-13 15:45:03