Wielka Księga Szaleństwa
Pudełko wymiary
25.5 x 25.5 x 7 cm
25.5 x 25.5 x 7 cm
Waga około
1.1 kg
Ocena
6.9
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
2 Pionki
Kategorie
gra karciana (Card Game)
fantasy (Fantasy)
Pozycja na BGG
1134
Ocena na BGG
6.9/10 na 6840 głosy
Nazwa oryginalna
The Big Book of Madness
Mechaniki
kooperacja (Cooperative Game)
tworzenie talii (Deck, Bag, and Pool Building)
zarządzanie ręką (Hand Management)
eliminacja graczy (Player Elimination)
różne zdolności graczy (Variable Player Powers)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 12 lat
Liczba graczy
od 2 do 5 osób
Czas gry
od 60 do 90 min.
Rok premiery
2015
Rok wydania
2016
Autor
Maxime Rambourg
Pudełko zawiera
*48 kart Klątw
* 35 kart Szaleństwa
*136 kart Żywiołów
* 56 kart Zaklęć
* 8 Arkuszy Adeptów Magii
* 17 kart Grymuaru
* 1 znacznik Przywołania
* 1 znacznik Rundy
* 1 Żeton Pierwszego Gracza
* 16 żetonów Żywiołów
* 1 plansza
* instrukcja

Opis

Uczniowie pragną wiedzy!

Po roku jako adept szkoły magii jesteś niezadowolony. Podobnie jak grupka Twoich przyjaciół. Długie godziny przepisywaliście formuły i zaklęcia, ograniczając praktykę do minimum. Co za nonsens! Szkoła Magii bez czarowania? Rządni wiedzy poszliście tropem szkolnych plotek, jakoby w piwnicznej bibliotece była skryta tajemnicza księga. Podobno po jej przeczytaniu zyskuje się niesamowita moc! I chociaż profesorowie przestrzegali, że to nie jest dobra droga do zrozumienia magii, a na ten kto do niej zajrzy postrada zmysły... postanowiliście jej poszukać! W końcu co mogą wiedzieć belfrowie, karzący przepisywać książki. Pewnie bronią prawdziwej magii przed Wami... I oto jest! "Wielka Księga Szaleństwa" stawia Was przed trudnym zadaniem! Otóż tomisko, rzeczywiście jest przeklęte! Po jej odnalezieniu, gdy tylko uchyliliście pierwszą stronę, na świat zaczęły wychodzić potwory... z Waszej winy!


Oto kooperacyjna gra przygodowa- Wielka Księga Szaleństwa, przeznaczona dla 2 do 5 osób, w wieku co najmniej 12 lat. Gracze wcielają się w dociekliwych uczniów, próbujących powstrzymać kataklizm jaki wywołało przebudzenie przeklętej księgi. Przygotowując rozgrywkę ustalamy poziom trudności i wybieramy sobie postać. Każdy z adeptów ma swoje atuty (specjalne zdolności), więc po przemyślanym wyborze- rozkładamy resztę elementów według podpowiedzi instrukcji. Przez 6 rund z Wielka Księga Szaleństwa będą wyłaniały sie bestie miotające w nas klątwy- celem graczy będzie zminimalizowanie szkód wywoływanych przez potwory, oraz -o ile się uda- odesłanie ich na powrót na przeklęte stronice. Gra przebiega w turach, wykonywanych naprzemiennie. Każdy gracz wykonuje poszczególne fazy- Koncentracja, Faza Potwora, Akcja, Regeneracja. W pierwszej odnawiają nam się rzucone wcześniej zaklęcia. Podczas następnego etapu pojawia się potwór, miotając w nas klątwy! Reagujemy na nie w fazie akcji. Zagrywając karty Żywiołów z ręki by pokryć koszt- możemy się podjąć rzucenia czaru, nauki nowego zaklęcia, próby przełamania klątwy lub wyleczenia Kart Szaleństwa (którymi obdarzają nas bestie!). Zamykając swoją turę- regenerujemy się (dobieramy karty na rękę) i przekazujemy znacznik aktywnego gracza. Gra Wielka Księga Szaleństwa kończy się w momencie gdy pokonamy ostatniego potwora (zwycięstwo graczy), lub wszyscy oszaleją (porażka graczy).

Gotowi na pełną magii przygodę? "Wielka Księga Szaleństwa" to familijna gra kooperacyjna, w której musimy starać się wspólnymi siłami przegonić wywołane bestie i zamknąć przeklęty tom. Wykorzystując cały swój spryt, oraz zdolności wybranego adepta, manipulujemy pulą kart- albo my, albo potwory! Nie dajcie się zwariować i sprzątnijcie bałagan, który spowodowała "Wielka Księga Szaleństwa", albo jak się o tym wszystkim dowiedzą nauczyciele... kto wie, jaki szlaban grozi za takie wykroczenie! 

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

 • Koszulki Rebel (43x65 mm) Mini USA 100 sztuk
  Koszulki Rebel (43x65 mm) Mini USA 100 sztuk
  liczba sztuk: 2
 • Koszulki Rebel (43x65 mm) Mini USA Premium 100 sztuk
  Koszulki Rebel (43x65 mm) Mini USA Premium 100 sztuk
  liczba sztuk: 2
 • Koszulki Rebel (63,5x88 mm) CCG 100 sztuk
  Koszulki Rebel (63,5x88 mm) CCG 100 sztuk
  liczba sztuk: 1
 • Koszulki Rebel (63,5x88 mm) CCG Premium 100 sztuk
  Koszulki Rebel (63,5x88 mm) CCG Premium 100 sztuk
  liczba sztuk: 1
 • Koszulki Rebel (80x80 mm) Wyvern 100 sztuk
  Koszulki Rebel (80x80 mm) Wyvern 100 sztuk
  liczba sztuk: 1

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2016-06-13 15:45:03