Holmes: Sherlock  Mycroft
Pudełko wymiary
20 x 20 x 3.5 cm
20 x 20 x 3.5 cm
Waga około
0.4 kg
Ocena
6.79
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Rebel
Kategorie
gra karciana (Card Game)
na podstawie powieści (Novel-based)
Pozycja na BGG
1935
Ocena na BGG
6.79/10 na 2784 głosy
Nazwa oryginalna
Holmes: Sherlock & Mycroft
Mechaniki
zarządzanie ręką (Hand Management)
dociąganie kart (Open Drafting)
zbiory zasobów (Set Collection)
zajmowanie pól akcji (Worker Placement)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
od 2 osób
Czas gry
od 30 do 40 min.
Rok premiery
2015
Rok wydania
2016
Autor
Diego Ibañez
Pudełko zawiera
* plansza
* 6 znaczników akcji
* 12 kart postaci
* 52 karty wskazówek
* 24 znaczniki śledztwa
* 3 karty opcjonalne
* instrukcja

Opis

Winny czy wrobiony?

"Holmes: Sherlock & Mycroft" to dwuosobowa gra dedukcyjna, podczas, której uczestnicy będę prowadzili śledztwo. Sprawa jest trudna. Wybuchła bomba w parlamencie, a aresztowany został podejrzany osobnik z grupy anarchistycznej. Mycroft jest przekonany o winie oskarżonego. Sherlock natomiast został wynajęty by udowodnić niewinność. Z którą postacią sie zgadzasz?

Przygotowując "Holmes: Sherlock & Mycroft" plansze należy umieścić między graczami. Przedstawia ona 7 dni śledztwa (odlicza tury). Na niej umieszczamy trzy karty postaci startowych (w tym dr Watsona). Dobieramy dwie losowe karty postaci i przyporządkowujemy je do pól "Dzień 1". Po ustaleniu stron gracze otrzymują pionki w swoim kolorze i możemy rozpoczynać! "Holmes: Sherlock & Mycroft" przebiega przez 7 dni, podczas których detektywni mogą podjąć się 3 akcji- umieszczając swój pionek na karcie jednej z postaci. Natychmiastowo ją przesłuchują i otrzymują "dobra" przez nią określone (wymieniają, dobierają wskazówki i tropy). Przestrzegamy tu reguły, że na jednej postaci może stać jeden pionek danego gracza. Natomiast jeśli dojdzie do sytuacji, że na karcie stoją dwa pionki RÓŻNYCH graczy- postać traktuje się za "wyczerpaną" i jej karta będzie zablokowana w następnej turze. Gdy obaj detektywi wyczerpią swoje akcje, dzień się kończy, a w mieście pojawia sie nowy mieszkaniec (oferujący nowe akcje!). Po siódmym dniu, gra się kończy. "Holmes: Sherlock & Mycroft" wygrywa gracz, który zgromadzi największą ilość punktów- za wskazówki i znalezione części mapy.

Prosta i szybka zabawa w detektywa! "Holmes: Sherlock & Mycroft" jest kompaktowa, ma proste zasady, a jednocześnie daje graczom spore pole do popisu. Sprytne zbieranie dowodu, zamykanie ust świadkom ("wyczerpywanie" postaci), oraz wyścig z czasem dają o sobie znać! Według Ciebie, aresztowany jest winny? Udowodnij! "Holmes: Sherlock & Mycroft" oferuje również wariant alternatywnego rozpoczęcia, jak i grę z dodatkowymi kartami!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

 • Koszulki Rebel (56x87 mm) Standard USA 100 sztuk
  Koszulki Rebel (56x87 mm) Standard USA 100 sztuk
  liczba sztuk: 1
 • Koszulki Rebel (56x87 mm) Standard USA Premium 100 sztuk
  Koszulki Rebel (56x87 mm) Standard USA Premium 100 sztuk
  liczba sztuk: 1

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2016-06-28 14:51:43