Knyf Karciany
Pudełko wymiary
9.5 x 12.5 x 3 cm
9.5 x 12.5 x 3 cm
Waga około
0.2 kg
Ocena
5.42
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
G3
Kategorie
gra karciana (Card Game)
gra dla dzieci (Children's Game)
kości (Dice)
Pozycja na BGG
22248
Ocena na BGG
5.42/10 na 69 głosy
Nazwa oryginalna
Karten Kniffel
Mechaniki
zarządzanie ręką (Hand Management)
papier i ołówek (Paper-and-Pencil)
--------- (Score-and-Reset Game)
zbiory zasobów (Set Collection)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 5 osób
Czas gry
od 20 do 20 min.
Rok premiery
2014
Rok wydania
2016
Autor
Michael Feldkötter
Nazwa oryginalna
Karten Kniffel
Ocena na BGG
5.50
Pozycja na BGG
18654
Poziom trudności
1.00 na 5
Pudełko zawiera
* instrukcja
* 108 kart
* notatnik

Opis

Klasyczne kości...na kartach!


Gotowi odświeżyć powszechnie znaną grę kościaną? "Knyf" to popularna zabawa w zbieranie odpowiednich wyników, zdobywanych poprzez rzut kostkami. W nowym wydaniu G3 zupełnie z kostek rezygnujemy! Prezentujemy tytuł idealny na każdy wyjazd- "Knyf Karciany". Żadnych trudnych reguł, niewymagane doświadczenie- gwarantowana dobra zabawa, w rodzinie, gronie przyjaciół. 


"Knyf Karciany" przeznaczony jest dla dwóch do pięciu osób, w wieku co najmniej 8 lat. Każdy z uczestników otrzymuje tabelkę punktacji z przygotowanego notatnika, oraz 5 kart z przetasowanej dokładnie talii. Grę rozpoczyna najmłodszy uczestnik. W swoim ruchu mamy dwie możliwości- wymienić karty, lub zagrać sekwencje na stół. W pierwszym przypadku odrzucamy dowolną liczbę kart z ręki, by dobrać taką samą ilość kart z talii. Jeśli gracz sobie tego życzy, może dobrać jedną kartę więcej (ale uwaga! za to będą minusowe punkty!). Zagranie sekwencji kart jest jedyną możliwością zapunktowania. W zależności od tego jak chcemy karty wykorzystać- takie punkty dostaniemy i odnotowujemy je w przypisanej tabeli. To znaczy- jeśli gracz chce ułożyć Fulla z dwóch kart o wartości 3 i trzech kart o wartości 5- otrzymuje 21 punktów (suma oczek z kart). Zagrane karty odrzuca, a w ich miejsce dobiera kolejne z talii. "Knyf Karciany" kończy się w momencie uzupełnienia przez jednego z graczy całej tabelki!

Odśwież kościane wspomnienia z grą "Knyf Karciany"! Bez łapania spadających ze stołu kostek, bez strachu, że zgubimy jeden z 5 potrzebnych do zabawy sześcianików! Teraz rodzinna zabawa stała się dużo prostsza i lżejsza. "Knyf Karciany" przybrał taką formę właśnie specjalnie z myślą o mile spędzonych chwilach na wyjazdach wakacyjnych, feriach zimowych i weekendowych wypadach pod namioty! Nie ma na co czekać- Tasuj karty i siadaj do gry!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2016-06-30 14:26:20