Podejrzani
Pudełko wymiary
22.5 x 22.5 x 5 cm
22.5 x 22.5 x 5 cm
Waga około
0.5 kg
Ocena
6.4
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Lucrum Games
Kategorie
gra karciana (Card Game)
dedukcja (Deduction)
morderstwo (Murder/Mystery)
imprezowa (Party Game)
Pozycja na BGG
2836
Ocena na BGG
6.4/10 na 2881 głosy
Nazwa oryginalna
Unusual Suspects
Mechaniki
--------- (Communication Limits)
kooperacja (Cooperative Game)
partnerstwo (Team-Based Game)
głosowanie (Voting)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 13 lat
Liczba graczy
od 3 do 18 osób
Czas gry
od 10 do 30 min.
Rok premiery
2015
Rok wydania
2016
Autor
Paolo Mori
Pudełko zawiera
* 53 karty Podejrzanych,
* 78 kart Pytań,
* 12 kart Przestępcy,
* 1 karta TAK,
* 1 karta NIE,
* 1 Protokół,
* 1 czapka Świadka,
* 1 instrukcja w języku polskim.

Opis

„Podejrzani” to śledztwo na imprezie!

Tak jest. Prowadzimy dochodzenie w sprawie napadów. Bardzo zuchwałych napadów. Przestępca jest nieuchwytny. Policja zwróciła się do wybitnych detektywów o pomoc (znaczy imprezowiczów ☺). Znaleźli oni świadka, który jest bardzo ważny dla śledztwa. Zna na wylot przestępcę. Prowadził z przestępcą długie rozmowy, potrafi określić jego gusta i grafik dnia. Jest jeden problem z którym śledczy (imprezowicze) muszą sobie poradzić. Świadek zna przestępcę… tylko przez Internet. Nie wie jak wygląda, nie zna płci, ani wieku winnego. Czy mimo to uda się go/ją złapać?

„Podejrzani” to kooperacyjna gra imprezowa dla 3 do 18 osób. Wszyscy uczestnicy wcielają się w detektywów, próbujących wytropić przestępcę. Jednemu z graczy przypada rola Świadka (otrzymuje on czapkę zawartą w pudełku). Następnie na środku ustawiamy 12 kart Postaci. Jeden z nich jest Winny. Tylko Świadek- wie, kto jest poszukiwanym zbrodniarzem. Celem gry „Podejrzani” jest odkrycie, która z Postaci jest Winna. Jak to zrobić? Zadając pytania z talii Pytań. Np. Gracze pytają „Czy podejrzany ma psa?”. Świadek, wiedząc kto jest Winny odpowiada według własnego osądu (ale zawsze „tak,”, lub „nie”). I tu skrywa się cała magia gry „Podejrzani”. Odpowiedzi i ich interpretacje podlegają bardzo subiektywnej ocenie… Portretu Postaci! Śledztwo trwa kilka rund, podczas których detektywi zawsze muszą odrzucić przynajmniej jedną postać- oczywiście im szybciej ujmą zbrodniarza, tym lepiej! „Podejrzani” kończą się w momencie oczyszczenia Winnego z zarzutów (porażką graczy), lub zwycięstwem, jeśli gracze są pewni tego, kto popełnił zbrodnie (i jest to poprawna odpowiedź!)!

Szalone dyskusje, wybuchy śmiechu i niezliczona ilość interpretacji- to tylko z grą „Podejrzani”. Zasady są bardzo proste, nadają się na każdą imprezę- tym bardziej, że zaangażować można naprawdę pokaźne grono znajomych! Gra świetnie się sprawdza na wyjazdach integracyjnych, urodzinowych przyjęciach, jak i w gronie rodzinnym! Nie lubisz kooperacji? Nic nie szkodzi! „Podejrzani” przygotowali wariant zabawy dla dwóch drużyn! Szalona zabawa o stereotypach? Zasiądź do stołu, z „Podejrzanymi” naprawdę warto!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2016-07-20 11:29:36