Pocket Imperium (edycja polska)
Pudełko wymiary
13.5 x 19 x 4 cm
13.5 x 19 x 4 cm
Waga około
0.4 kg
Ocena
6.2
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Games Factory
Kategorie
wydrukuj i graj (Print & Play)
science Fiction (Science Fiction)
eksploracja przestrzeni kosmicznej (Space Exploration)
rozbudowa terytorium (Territory Building)
Pozycja na BGG
6211
Ocena na BGG
6.2/10 na 754 głosy
Nazwa oryginalna
Pocket Imperium
Mechaniki
planowanie ruchu (Action Queue)
kontrola obszarów (Area Majority / Influence)
plansza modułowa (Modular Board)
symultaniczny wybór (Simultaneous Action Selection)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 12 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 30 do 45 min.
Rok premiery
2013
Rok wydania
2015
Autor
David J. Mortimer
Pudełko zawiera
* 7 dwustronnych kafelków planszy
* 52 żetony statków
* 12 kart rozkazów
* 4 karty pomocy
* 42 kafelki punktów zwycięstwa
* 1 wskaźnik pierwszego gracza
* instrukcja

Opis

Gra 4X mieszcząca się w kieszeni? Tak jest!

"Pocket Imperium"- to gra strategiczna, o wojnie szalejącej w galaktyce. Zaliczana jest do gatunku 4X (eXpansja, eXterminacja, eXploatacja, eXploracja). Co ciekawe, tytuł nie zajmuje 4-5 godzin, ani nie wymaga wielkiego stołu! Zasady można wyjaśnić w kilka minut- a samo pudełko idealnie nadaje się w podróż (mieszcząc się w plecaku/kieszeni). Gotowi by odkryć i zasiedlić niedostępne do tej pory zakątki galaktyki? Do dzieła!


"Pocket Imperium" to gra przeznaczona dla 2 do 4 osób, w wieku co najmniej 12 lat. Każdy uczestnik otrzymuje swoje karty rozkazu i statki. Na środku umieszczamy kafelek Tri-Prime, a wokół niego losowe sektory. Po rozlokowaniu pierwszych jednostek (każdy po jednej), przystępujemy do wojny! "Pocket Imperium" opiera mechanikę na wydawaniu rozkazów za pomocą kart. W pierwszej fazie, gracze umieszczają przed sobą karty (trzy) rewersem do góry. Następnie, w tej samej chwili, odsłaniają pierwszą z nich. W kolejności od pierwszego gracza, będziemy wykonywali rozkazy według schematu - Ekspansji, Eksploracji, oraz Eksterminacji. Gdy wszyscy wykonają pierwszy rozkaz, przechodzimy do odkrycia kolejnej karty (analogicznie odkrywany jest ostatni rozkaz). Uwaga! Co charakteryzuje "Pocket Imperium"? Otóż, jeśli rozkaz który wydaliśmy jest unikalny (sąsiedzi wydali na tym etapie inne polecenia), możemy go wykonać w pełni (poruszyć trzy statki). Jeśli jeden z sąsiadów zagrał tą samą kartę, rozkaz słabnie (poruszamy dwa statki). Natomiast, jeśli zdublowane rozkazy są u współgraczy z lewej i prawej- wykonujemy go najmniej efektownie (ruszamy tylko jeden okręt). "Pocket Imperium" toczy się przez określoną liczbę tur (zależne od ilości graczy), zwycięstwem osoby z największą liczbą punktów (po każdej rundzie zajęte planety nam punktują!).

Zawalcz o swoje! Lubisz "agresywne" gry? Przepadasz za galaktycznymi przepychankami? "Pocket Imperium" na pewno CI się spodoba! Mała gra, a oferuje emocję wielkiego, kilkugodzinnego strategicznego kolosa! Prosto wciągniesz znajomych, szybko rozłożysz elementy- skończycie i dalej można ruszać na wycieczkę w góry, czy rowery! "Pocket Imperium" mimo, że mieści sie w pudełku- oferuje różne warianty rozgrywki- od urozmaicenia planszy przez losowe rozłożenie kafelków, przez ułożenie ich w zupełnie niespotykany sposób- w pierścień, piramidę itp. Sprawdź czy Twoja galaktyczna flota zdobędzie to (mikro :)) imperium!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2016-08-19 13:20:32