Dominion: Empires
Ocena
8.38
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
NoName
Kategorie
gra karciana (Card Game)
dodatek do gry (Expansion for Base-game)
średniowiecze (Medieval)
Ocena na BGG
8.38/10 na 2469 głosy
Nazwa oryginalna
Dominion: Empires
Mechaniki
tworzenie talii (Deck, Bag, and Pool Building)
--------- (Delayed Purchase)
zarządzanie ręką (Hand Management)
dociąganie kart (Open Drafting)
Wydanie
angielskie
Instrukcja
angielska
Wiek
od 14 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 20 do 40 min.
Rok premiery
2016
Rok wydania
2016
Autor
Donald X. Vaccarino
Pudełko zawiera
* 300 kart
* 96 metalowych żetonów
* wyprofilowana wypraska do przechowywania kart
* zasady
Jest to dodatek do serii Dominion

Opis

Dominion: Empires to dziesiąte rozszerzenie do znakomitej strategicznej gry karcianej (najlepsza gra targów SPIEL '08) Dominion.

Dodatek wprowadza nasze królestwo na arenę globalną, zostajemy Imperatorem władającym przepastnym Imperium.

Wiążą się z tym przywileje - na przykład mamy wygodniejsze krzesło i możemy nazwać sałatkę swoim imieniem. Są i obowiązki - ktoś musi rozpalać co rano uświęcony płomień, czekać aż tester jedzenia sprawdzi każdy kęs naszego posiłku zanim włożymy go do ust, a tester noży przyjmie na siebie każde ostrze jakim będą nas próbowali zadźgać polityczni przeciwnicy.
W zasadzie posada Imperatora jest całkiem niezła. Do tego stopnia, że nie oddałbyś jej za żadne skarby świata. Zwłaszcza, że większość świata i jego skarbów i tak jest już Twoja.

Dominion: Empires zawiera 96 metalowych żetonów oraz 300 nowych kart (w tym takie za które płacimy z opóźnieniem lub landmarki pozwalające otrzymywać punkty zwycięstwa w unikalny sposób).

Dominion to strategiczna gra karciana, o bardzo nowatorskiej mechanice. W czasie rozgrywki stale budujemy swoją talię składającą się z kart Akcji, Majątku oraz Punktów Zwycięstwa, które decydują o wygranej. Mimo bardzo prostych i intuicyjnych zasad - umiejętne zbalansowanie kart to nie lada wyzwanie.

Każdy z graczy rozpoczyna rozgrywkę z identyczną dziesięciokartową talią kart. Na stole leżą dostępne karty "Królestwa" - które możemy kupować za startowe karty by rozwijać naszą krainę. Wszystkie karty mają specjalne właściwości, więc ich właściwy dobór zadecyduje o wygranej. Sercem gry jest mnogość strategii prowadzących nas do wygranej. Możemy przyspieszać działanie talii budując liczne wioski, zapewniać sobie dochód kopalniami czy lichwiarzami, utrudniać życie przeciwnikom zatrudniając wiedźmy czy dusząc ich biurokracją. Kto zbuduje lepiej działającą talię i pierwszy wykupi drogie punkty zwycięstwa - zostanie zwycięzcą.

W grze zwycięża osoba, która na zakończenie ma w talii największa liczbę punktów zwycięstwa.

Dominion jest uznawany za najważniejszą i najlepszą premierę targów Essen SPIEL 2008. Otrzymał również wyróżnienie magazynu Fairplay dla najlepszej gry targów

Nagrody i wyróżnienia

Pliki i strony związane z grą

Akcesoria do gry

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2016-09-26 18:16:08