Kocham Cię, Polsko !
Ocena
4.64
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Granna
Kategorie
ciekawostki (Trivia)
Ocena na BGG
4.64/10 na 28 głosy
Nazwa oryginalna
Kocham Cię, Polsko!
Mechaniki
losowy ruch (Roll / Spin and Move)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
od 2 do 20 osób
Rok premiery
2009
Rok wydania
2009
Pudełko zawiera
*plansza do gry
*90 kart
*28 żetonów
*4 kładki
*4 pionki
*4 podstawki do pionków
*kostka
*instrukcja
*klepsydra

Opis

Inspiracją do stworzenia gry był program pod tym samym tytułem, nadawany przez telewizyjną Dwójkę. Znacie Państwo ten program? Lubicie go? Chcielibyście wziąć w nim udział? Teraz to możliwe. Zaproście rodzinę lub znajomych, rozłóżcie planszę i stwórzcie razem atmosferę studia telewizyjnego.

KOCHAM CIĘ, POLSKO! równie dobrze sprawdza się jako gra dla 2, 3 lub 4 graczy jak i jako zabawa zespołowa, w której może brać udział właściwie nieograniczona ilość osób. Reguły gry można traktować dosyć swobodnie. To raczej inspiracja dla własnej pomysłowości niż sztywne zasady. Wzorem mogą być konkurencje prezentowane w programie telewizyjnym. 

A to co najcenniejsze w tej grze to zestaw pytań dotyczących Polski. Polskiej historii i geografii, polskiej piosenki i polskiej kuchni. Polskiego filmu i polskiego sportu. Pytania dotyczą tego, co wszyscy znamy i lubimy. I tego, czego nie wiemy, a chcemy się dowiedzieć. A dobraliśmy je tak, że skierowane mogą być do kilku pokoleń graczy - do dziadków, rodziców i wnuków. Namawiamy po sięgnięcia po tę grę rodziny i klasy szkolne, namawiamy mieszkańców polskich miast, miasteczek i wsi i emigrantów stęsknionych kontaktu z krajem dzieciństwa.

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2010-06-04 11:40:22