Wielka Wystawa Dinozaurów
Pudełko wymiary
25.5 x 25.5 x 5.5 cm
25.5 x 25.5 x 5.5 cm
Waga około
1.3 kg
Ocena
7.04
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
CUBE - Factory of Ideas
Pozycja na BGG
3511
Ocena na BGG
7.04/10 na 726 głosy
Nazwa oryginalna
The Great Dinosaur Rush
Mechaniki
zbiory zasobów (Set Collection)
gromadzenie dóbr (Stock Holding)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 10 lat
Liczba graczy
od 2 do 5 osób
Czas gry
od 50 do 70 min.
Rok premiery
2015
Rok wydania
2017
Autor
Scott Almes
Pudełko zawiera
* 210 kości dinozaurów
* 21 kart premiowanych dinozaurów
* 17 kart paleontologów
* 5 zasłonek graczy
* 45 żetonów złej sławy
* 5 pionków paleontologów
* 6 znaczników dinozaurów
* plansza
* 2 sakiewki

Opis

Koniec XIX wieku. Na świecie zapanowała „dinozaurowa gorączka”. Wielu naukowców wzięło w dłoń narzędzia i ruszyło na wykopaliska w poszukiwaniu najlepszych okazów, które potem mogliby pokazać w najbardziej prestiżowych muzeach! W swojej pogoni za sławą, splendorem i bogactwem nie cofną się przed żadną, nawet najbrudniejszą sztuczką!

Wielka Wystawa Dinozaurów Wielka Wystawa Dinozaurów to gra oparta na rzeczywistych, historycznych wydarzeniach, w której gracze wcielą się w paleontologów i postarają się wydobyć z ziemi wartościowe kości, z których później... sami złożą szkielety dinozaurów!

Jest to gra rodzinna, która łączy w sobie najlepsze cechy prostych i szybkich planszówek z bardzo innowacyjnymi i kreatywnymi  i szybkich planszówek z bardzo innowacyjnymi i kreatywnymi rozwiązaniami mechanicznymi. Gracze będą musieli kombinować na
planszy korzystając z legalnych i „mniej legalnych” akcji, zdobywając kości, które później wykorzystają do stworzenia szkieletu. Pamiętajcie, że ten z was, który grał najmniej czysto na końcu może wiele stracić!

Wielka Wystawa Dinozaurów w luźny sposób odnosi się do historii wykopalisk paleontologicznych i – choć traktuje ją z przymrużeniem oka – to w pudełku wszyscy wielbiciele historii oraz dinozaurów odnajdą nie tylko tony dobrej zabawy, ale też mnóstwo przydatnych informacji o paleontologach i samych dinozaurach!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2017-01-12 14:36:58