Wyrocznia Delficka
Pudełko wymiary
22.5 x 32 x 7.5 cm
22.5 x 32 x 7.5 cm
Waga około
1.3 kg
Ocena
7.3
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
Fullcap Games
Kategorie
starożytność (Ancient)
mitologia (Mythology)
żeglarstwo (Nautical)
Pozycja na BGG
732
Ocena na BGG
7.3/10 na 5221 głosy
Nazwa oryginalna
The Oracle of Delphi
Mechaniki
zarządzenie usprawnieniami (Action Points)
rzucanie kośćmi (Dice Rolling)
sieć ruchu (Grid Movement)
plansza modułowa (Modular Board)
transport (Pick-up and Deliver)
igranie z losem (Push Your Luck)
--------- (Race)
różne zdolności graczy (Variable Player Powers)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 12 lat
Liczba graczy
od 2 do 4 osób
Czas gry
od 70 do 100 min.
Rok premiery
2016
Rok wydania
2017
Autor
Stefan Feld
Pudełko zawiera
* 12 kafli planszy
* 6 kafli miast
* 12 kafli wysp
* 34 żetony łaski
* 48 kafli zeusa
* 8 kafli okrętów
* 4 tarcze
* 1 zeus
* 24 dary
* 6 świątyń
* 24 potwory
* 8 posągów
* 24 bogów
* 12 kapliczek
* 4 okręty
* 12 kości wyroczni
* 1 kość tytana
* 1 kość walki
* 42 karty ran
* 30 kart wyroczni
* 22 karty ekwipunku
* 18 kart towarzyszy
* 4 pomoce graczy
* 4 plansze graczy

Opis

Choć jeden raz Zeus - grecki bóg piorunów i nieba - jest w dobrym humorze. Postanowił zaprosić na Olimp śmiertelnika, który dowiedzie, że jest godny dostąpić tego zaszczytu. Aby wyłonić odpowiedniego kandydata, zorganizował zawody. Wyznaczył śmiałkom dwanaście arcytrudnych zadań polegających na wznoszeniu przepięknych posągów, zbudowaniu zapierających dech w piersiach kapliczek, składaniu wspaniałych darów oraz zgładzeniu straszliwych potworów. Ten, kto zdoła dokonać tego jako pierwszy, zyska przychylność samego ojca bogów!

Ponieważ za żadne skarby nie przepuścilibyście takiej okazji, przygotowaliście swój okręt i zgromadziliście załogę, aby wyruszyć szlakiem legendarnego Odyseusza przez niebezpieczne wody Morza Egejskiego.

Pytanie tylko, jak określić właściwy kierunek? Jest tylko jedno rozwiązanie tego dylematu - odwiedziny u tajemniczej wyroczni delfickiej i pozwolić, by prepowiedziała Wasz los!

Nowatorskim rozwiązaniem użytym w Wyroczni jest brak obecności punktów zwycięstwa. Za wykonywane w trakcie gry zadania dostajemy bonusy ułatwiające nam dalszą podróż, a wygrywa ten, który zrealizuje wszystkie misje jako pierwszy i dotrze do posągu Zeusa - pola startowego.

Drobnych decyzji do podjęcia jest tak dużo, że możemy mówić o co najmniej kilku różnych strategiach na rozegranie partii. Musimy wybrać u jakich Bogów zabiegać o łaskę, jakich Towarzyszy zatrudniać, w jaki ekwipunek się wyposażyć, czy w jakiej kolejności wykonywać misje.

Jedne wybory dadzą nam większa mobilność, inne szybszy rozwój, jeszcze inne zapewnią nam większą ochronę przed ranami - oswojenie stwora znacząco zwiększy dystans, który pokonujemy kością w tym kolorze, przyjaźń z Herosem podniesie naszą obronę i pozwoli ignorować niebieskie rany, a opieka Półboga da nam możliwość używania niebieskiej ścianki na kości jako jokera.

Wyrocznia Delficka to najnowsze dzieło znanego projektanta Stefana Felda. Jest ona klimatycznym, a zarazem wymagającym wyścigiem, w któym od dwóch do czterech graczy będzie starało się znaleźć jak najoptymalniejszą drogę przez morze, wyspy i potworów mrowie. Opracowanie długofalowej strategii i zdolność przystosowania do zmieniających się warunków z pewnością bardzo się przydadzą!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2017-01-20 15:07:00