Kameleon (wydanie jubileuszowe)
Pudełko wymiary
9.5 x 12.5 x 2 cm
9.5 x 12.5 x 2 cm
Waga około
0.2 kg
Ocena
6.98
Rekomendowane gry dla Ciebie
Producent
G3
Kategorie
zwierzęta (Animals)
gra karciana (Card Game)
Pozycja na BGG
667
Ocena na BGG
6.98/10 na 21284 głosy
Nazwa oryginalna
Coloretto
Mechaniki
dociąganie kart (Open Drafting)
igranie z losem (Push Your Luck)
zbiory zasobów (Set Collection)
wzajemne zniszczenie (Take That)
Wydanie
polskie
Instrukcja
polska
Wiek
od 8 lat
Liczba graczy
od 2 do 5 osób
Czas gry
od 30 do 30 min.
Edycja
2
Rok premiery
2003
Rok wydania
2010
Autor
Michael Schacht
Nazwa oryginalna
Coloretto
Ocena na BGG
6.97
Pozycja na BGG
587
Poziom trudności
1.28 na 5
Pudełko zawiera
*88 kart
*instrukcja

Opis

Jubileuszowe już wydanie klasycznej gry!

„Kameleon”, wydawnictwa G3,  to karciana zabawa w zbieranie sekwencji kolorów dla dwóch do pięciu osób, w wieku co najmniej 8 lat. Szerzej w świecie znana pod nazwą „Coloretto”, doczekała się już jubileuszowego wydania w Polsce. Proste zasady, dobre jakościowo karty i malutkie pudełko- więcej gry „Kameleon” nie trzeba reklamować!

Przygotowując rozgrywkę należy przetasować całą talię. Gdzieś w 15 ostatnich kartach kryje się Znaczek Ostatniej Rundy. Każdy uczestnik otrzymuje kartę Kameleona i możemy zaczynać. Celem gry jest zebranie jak największej ilości punktów za trzy wybrane przez siebie kolory. Można to zrobić w następujący sposób. W trakcie rundy gracz może dociągnąć kartę z talii i umieścić ją przed sobą w jednym z trzech stosów, lub zgarnąć jeden z owych stosów do swojej puli punktowania. W zasadzie to całe zasady gry „Kameleon”. Układamy sekwencje, podejmujemy ryzyko i w odpowiednim momencie zabieramy „większe” sety. Zabawa trwa do momentu odkrycia „Znaczka Ostatniej Rundy”.

Kto wygrywa? Osoba z największą ilością punktów. W grze „Kameleon” jest kilka wariantów punktowania- ustalamy go, gdy rozpoczynamy zabawę. Osobne są też zasady gry dla dwóch graczy (wariant ten, jest szczególnie polecany!). To na co szczególnie warto zwrócić uwagę, a jest niezależne od wariantu- punktują tylko trzy kolory wybrane przez nas! Każda karta innego koloru to ujemne punkty! „Kameleon” w swej prostocie jest na rynku od ponad 10 lat! Sprawdź co w tej karciance zachwyciło graczy!

Nagrody i wyróżnienia

Akcesoria do gry

Gry z serii

Cena gry

Zdjęcia gry z serwisu BoardGameGeek

Komentarze i opinie na temat gry

Data Publikacji 2011-11-23 09:32:14